Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей
10.09.2019
Щирі вітання!
11.09.2019

Зустрічають своє професійне свято Довжанські лісівники

Людина живе для того, щоб залишити після себе щось хороше. А робота в лісовому господарстві якраз і має на меті збереження і примноження лісових багатств.
 
Маючи за плечима багатий досвід роботи, наші герої – головний лісничий Довжанського лісомисливського господарства Олександр Шкарупа та лісничий Річанського лісництва Євген Шкарупа – зізнаються, що знайшли своє справжнє покликання. А якщо людина вибирає професію за покликанням, то з часом обов’язково стане майстром своєї справи.
 
Підтвердженням цього є повний порядок у лісових масивах. Звісно працюють батько та син і під чітким керівництвом директора лісомисливгоспу досвідченого професіонала, лісівника, який пройшов усі вертикалі Василя Івановича Леднея.
 
У кожного з них свої досягнення, але однаково дбайливе ставлення до лісу, про який говорять з особливим теплотою і натхненням.
 
Олександр Євгенович родом з Іршавського району. Розпочинав свою трудову кар’єру головний лісничий із простого вантажника на нижньому складі в урочищі Крушник. Туди ж повернувся і після армійської служби. Зізнається, що любов до лісу прищепив батько, який працював інженером лісового господарства.
 
Лісничий відповідає за життя лісового господарства в цілому, так що приказка «він за деревами не бачить лісу» – не про нього. Євген Олександрович – професіонал своєї справи. Річанське лісництво за багатьма показниками своєї діяльності займає передові позиції серед лісництв Довжанського лісомисливгоспу. Сьогодні він ще вчиться ґаздувати, але вже є певні напрацювання працьовитості і витримці, бережного ставлення до лісу. Адже він пішов по стопах батька.
«Звичайно, одна з головних задач лісництва – зберегти ліс, – пояснює лісничий. – Це означає, уберегти його від пожеж, захворювань, порубників-браконьєрів. Так, непроста робота, важка, забирає багато сил і часу. Але вона потрібна людям, особливо тим поколінням, які прийдуть після нас і зможуть оцінити нашу працю …»
У тому, що зберігати наше зелене багатство – це не професія, а покликання, впевнений і батько Олександр Євгенович Шкарупа. Перелік обов’язків – все той же, тільки масштаб в рази більше – під контролем вся територія Іршавського району. Коли колектив злагоджений, коли колеги підтримують і працюють на совість, будь-які труднощі по плечу. Велику допомогу в роботі надають встановлені в лісах камери фотофіксації.
З їх допомогою вже неодноразово вдавалося притягнути порушників порядку до відповідальності. Олександр Євгенович визнається, що найкращий спосіб зняти втому – лісова прогулянка або щоденний обхід. Головний лісничий Довжанського лісомислисгоспу зазначає: «Ліс, його міць і сила, заворожують і водночас заспокоюють, дають сили і енергію. У наших силах зберегти це багатство для наших дітей і онуків».

Коментарі вимкнені.