«Зрубав дерево – посади»: на Закарпатті повним ходом крокує лісова кампанія

Лісівники Свалявського лісгоспу розпочали саджати ліс
29.04.2020
Закарпаття: вберегти ліс від вогню допомагають мінералізовані смуги
29.04.2020

«Зрубав дерево – посади»: на Закарпатті повним ходом крокує лісова кампанія

Створення нових лісів — справа не лише лісівників. Це справа державної ваги. Значні успіхи Закарпатської області на ниві захисного лісорозведення – це, насамперед, результат тісної співпраці всіх гілок влади та преси.
 
Розуміючи важливу складову лісових насаджень у підтриманні екологічної рівноваги нашого краю, з настанням весни всі лісівники починають відтворювати ділянки, де раніше було проведено планову рубку.
 
Так державними підприємствами на весняний період заплановано проведення лісовідтворення на площі 1661 гектарів, з яких 565 гектарів – лісові культури.
 
У гірських районах, де тривалий час зберігається сніговий покрив тривають роботи по посадці лісових культур.
 
Найактивніше наразі робота просувається в Брустурянському, Ясінянському, Великобичківському та Тячівському лісгоспах. Але в деяких лісництвах, розташованих у горах ще тільки викопують сіянці та саджанці з лісових розсадників. На Рахівщині та Тячівщині культивуються дерева переважно шпилькових порід. Весь посадковий матеріал вирощується у власних лісових розсадниках.
 
Молоді деревцята «знаходять прописку» на колишніх лісосіках, на місцях рубок. Лісівники займаються не тільки створенням нових лісових культур, а й доповнюють раніше висаджені. Станом на сьогоднішній день лісовідновлення проведено на площі 906 гектарів, що складає 54,5 %, з яких створення лісових культур – 278 гектарів, що складає 49,2%.
 
Лісівникам важливо не тільки посадити рукотворні ліси, але і зберегти їх. Все літо фахівці будуть доглядати за молодняками, охороняти їх від комах – шкідників і головного ворога лісу – вогню.

Коментарі вимкнені.