Виноградівщина: замість сінокосів – ветерани-лісівники та молодь посадили ліс

Працівники Ужгородського лісгоспу долучилися до масового суботника
01.04.2017
Апетит прокинувся рано … у кліщів Закарпаття
01.04.2017

Виноградівщина: замість сінокосів – ветерани-лісівники та молодь посадили ліс

У Великій Паладі, що на Виноградівщині, відбулась акція із заліснення. За словами лісничого Затисянського лісництва Степана Медєрі, до якого і відноситься 140 квартал виділ 1 непродуктивних сінокосів, учні місцевої школи та ветерани лісівничої галузі району на площі 0,45 га заліснюють дубом червоним, ясенем звичайним та білоцвітим, а вздовж дороги висадили кілька дерев сосни кримської. Найперше учасників лісокультурної акції привітав директор ДП «Виноградівський лісгосп» Василь Агій, а головний лісничий підприємства Василь Староста розповіли, що і як садитимуть. Відтак всі розпочали працю.

Досвідчені сивочолі ветерани лісівничої галузі не тільки залюбки трудилися на галявині, а й вчили покоління майбутніх лісівників, як правильно закладати в землю тендітні пагінці, аби ті добре прижилися і через кілька літ стали гарним лісом. Серед учасників найстаршому учаснику акції Ендре Неймету – 76, за його плечима – 48 років трудового стажу, 32 з них – у лісництві, зокрема – у Шаланківському фазаннику. З лісової охорони найстаршим виявився Імре Балог, який пропрацював лісником у Шаланках 34 роки і посадив не одну тисячу дерев.

А от маленька другокласниця Інгріт Біров була найактивнішою серед учнів, адже ветерани не встигали викопувати лунки, як вона вже їм підносила маленькі саджанці. Саме їй та найстаршому лісникові і доручили почесну місію – посадити пам’ятне дерево – тис ягідний. Валентина Магочі у Виноградівському лісництві 43 роки пропрацювала бухгалтером, а ось ліс садила вперше і дуже задоволена, адже не тільки зробила благородну справу, а й зустріла всіх своїх колег та друзів. За словами вчительки біології Тімеї Біров, ліс садять учні 9 класу, є і один 11-тикласник. Та всі діти працювали із задоволенням та пообіцяли приходити сюди на екскурсію і завжди доглядати за молодим лісом.
Наталія Кобаль

Коментарі вимкнені.