Працівники ДП «Ясінянське ЛМГ» озеленили школу
12.04.2017
Воловеччина піклується про природу
13.04.2017

Замість хворих дерев на Верховині тепер росте молодий ліс

 На Верховині у ДП «Міжгірське ЛГ» та ДП «Верхньогірське ЛГ» продовжується акція з озеленення «Майбутнє лісу у твоїх руках». У заході взяли участь директор Міжгірського лісгоспу Іван Барна, директор Верхньогірського лісгоспу Марія Плиска-Галатиба, лісничі, працівники лісових господарств і учні шкільних лісництв.

У Міжгірському лісгоспі ділянку площею в 0,4 га, що відноситься до Міжгірського лісництва, обрано не випадково. У 2016 році в результаті лісопатологічного обстеження тут були виявлені насадження, пошкоджені шкідником – короїдом-друкарем. У минулому році виробили санітарну рубку, а нині на висоті 600 метрів всього за один день тут були висаджені молоді дерева.

– Це яскраве відображення нашого ставлення до головного багатства регіону – лісу, – зазначив директор Міжгірського лісового господарства Іван Барна. – На ділянці, яка підпала під суцільні санітарні рубки, з’явиться новий ліс, який ми передамо майбутньому поколінню – учням шкільного лісництва та міжгірчанам.

Говорячи в цілому про процес відновлення зеленого багатства, то у двох лісових господарствах уже заліснено по 50% запланованої площі, буками, смереками та яворами. Трухлявість пошкодженого лісу видно неозброєним оком.
Збереження лісових ресурсів в області приділяється серйозна увага. І кожна раніше зрубана ділянка вже на наступний рік заліснюється. Ось у Верхньогірському лісівники заліснили ділянку площею 2,8 га, достиглого 100-річного лісу, який вже всихав і став їжею шкідників.

– Тут був вмираючий ліс, – пояснює Марія Плиска-Галатиба. – В ареалі свого зростання смерека взагалі сильно страждає, що пов’язано з потеплінням клімату. Уже в 80-90 років вона починає гинути. Однак у Соймівському та Пилипецькому лісництвах на ділянках, які були вирубані, тепер росте молодий здоровий ліс.
– Це найсприятливіший час для посадки: ґрунт ще не втратив тепло, і волога не буде випаровуватися з поверхні землі. Влітку не саджають – найкраще це робити навесні, коли земля відходить від холодів, і восени, поки вона не замерзла. Дощ і вітер не перешкода, – розповідає перший заступник начальника, головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур.

Свято посадки дерев об’єднало людей різного віку. Звертали на себе увагу гуртки учнів шкільного лісництва у форменому одязі зеленого кольору, зверху вдягнених у спеціально зроблені під акцію жилети бірюзового кольору. Як розповіла вчитель шкільного лісництва Світлана Василівна, учні шкільного лісництва регулярно допомагають лісівникам і беруть участь в екологічних акціях, роблять шпаківні, проводять конкурс малюнків до Дня птахів. Що показово, з кожним роком до лав шкільного лісництва вступає все більше діточок, а старшокласники заявляють про свою готовність пов’язати життя з лісовим господарством.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.