Замість хворих дерев на Верховині тепер росте молодий ліс

Працівники ДП «Ясінянське ЛМГ» озеленили школу
12.04.2017
Воловеччина піклується про природу
13.04.2017

Замість хворих дерев на Верховині тепер росте молодий ліс

 На Верховині у ДП «Міжгірське ЛГ» та ДП «Верхньогірське ЛГ» продовжується акція з озеленення «Майбутнє лісу у твоїх руках». У заході взяли участь директор Міжгірського лісгоспу Іван Барна, директор Верхньогірського лісгоспу Марія Плиска-Галатиба, лісничі, працівники лісових господарств і учні шкільних лісництв.

У Міжгірському лісгоспі ділянку площею в 0,4 га, що відноситься до Міжгірського лісництва, обрано не випадково. У 2016 році в результаті лісопатологічного обстеження тут були виявлені насадження, пошкоджені шкідником – короїдом-друкарем. У минулому році виробили санітарну рубку, а нині на висоті 600 метрів всього за один день тут були висаджені молоді дерева.

– Це яскраве відображення нашого ставлення до головного багатства регіону – лісу, – зазначив директор Міжгірського лісового господарства Іван Барна. – На ділянці, яка підпала під суцільні санітарні рубки, з’явиться новий ліс, який ми передамо майбутньому поколінню – учням шкільного лісництва та міжгірчанам.

Говорячи в цілому про процес відновлення зеленого багатства, то у двох лісових господарствах уже заліснено по 50% запланованої площі, буками, смереками та яворами. Трухлявість пошкодженого лісу видно неозброєним оком.
Збереження лісових ресурсів в області приділяється серйозна увага. І кожна раніше зрубана ділянка вже на наступний рік заліснюється. Ось у Верхньогірському лісівники заліснили ділянку площею 2,8 га, достиглого 100-річного лісу, який вже всихав і став їжею шкідників.

– Тут був вмираючий ліс, – пояснює Марія Плиска-Галатиба. – В ареалі свого зростання смерека взагалі сильно страждає, що пов’язано з потеплінням клімату. Уже в 80-90 років вона починає гинути. Однак у Соймівському та Пилипецькому лісництвах на ділянках, які були вирубані, тепер росте молодий здоровий ліс.
– Це найсприятливіший час для посадки: ґрунт ще не втратив тепло, і волога не буде випаровуватися з поверхні землі. Влітку не саджають – найкраще це робити навесні, коли земля відходить від холодів, і восени, поки вона не замерзла. Дощ і вітер не перешкода, – розповідає перший заступник начальника, головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур.

Свято посадки дерев об’єднало людей різного віку. Звертали на себе увагу гуртки учнів шкільного лісництва у форменому одязі зеленого кольору, зверху вдягнених у спеціально зроблені під акцію жилети бірюзового кольору. Як розповіла вчитель шкільного лісництва Світлана Василівна, учні шкільного лісництва регулярно допомагають лісівникам і беруть участь в екологічних акціях, роблять шпаківні, проводять конкурс малюнків до Дня птахів. Що показово, з кожним роком до лав шкільного лісництва вступає все більше діточок, а старшокласники заявляють про свою готовність пов’язати життя з лісовим господарством.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *