У Держлісагентстві шукають шляхи фінансування південно-східних лісогосподарських підприємств
14.06.2017
На Перечинщині у лісі встановили шлагбауми
14.06.2017

Закарпаття. Кожному заготовленому дереву по бирці

Керуючий відділів державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Михайло Ловга розповів щодо порядку реалізації деревини та виробів з неї і застосування транспортної документації, як працює система електронного обліку деревини у державних лісогосподарських підприємствах та ознайомив учасників із загальними положеннями про законодавчу базу, обладнанням та пристроями, які для цього використовуються.

На сьогоднішній день електронний облік деревини запроваджений у всіх лісгоспах краю. Впровадження електронного обліку дозволяє значно підняти ефективність лісогосподарської діяльності. По-перше, завдяки застосуванню сучасних технологій; по-друге, внаслідок своєчасних рішень, по-третє, зменшення часу оформлення супровідної документації для лісопродукції, формування та здачі звітів.

Михайло Ловга відзначив, що основною перевагою електронного обліку є те, що можна в режимі онлайн відслідковувати будь-яку заготівлю деревини, а також спостерігати за рухом лісопродукції від заготівлі до реалізації у споживача. Електронний облік – це система фіксації та оформлення супровідних документів при реалізації, переміщенні, заготівлі деревини. Процес відбувається із застосуванням засобів автоматизації, таких як КПК – кишеньковий персональний комп’ютер, мобільний електронний термінал, оснащений клавіатурою, сенсорним дисплеєм, сканером штрих-кодів, модулями зв’язку і призначений для вводу та передачі інформації поколодного обліку деревини в польових умовах.

Також він відмітив, яким ким саме чином відбувається маркування заготовленої лісопродукції. Так фахівець розповів, що маркування здійснюється прикріпленням маркувальних бирок до торців колод. Зняти бирку, не поламавши її – не можливо. Спеціальна ж форма головки молотка передбачає швидке витягування бирки одним рухом з контейнера бирок. Далі за допомогою КПК сканується штрих-код бирки, зазначається порода і сортимент деревини й за допомогою портативного принтера видруковується ТТН-ліс та специфікація поколодного обліку на друк, тобто вся інформація фіксується на папері. Це так звана відомість про вантаж, його вартість, сортимент, довжину й діаметр, група, об’єм деревини, яка має бути з підписом присутня у водія при перевезенні лісопродукції з верхнього складу або зі складу на склад.
Після фіксації лісопродукції биркою, відбувається обмін між підприємством та центральним сервером галузі. Однак через відсутність покриття мережі Інтернет у гірській місцевості обмін інформацією може відбуватися із деяким затриманням в часі. Таким чином лісівники мають реальну картину про лісопродукцію, яка переміщається з лісу на підприємство. Це в значній мірі унеможливлює придбання нелегальної лісопродукції й допомагає боротися з недобросовісними крадіями державних лісових багатств.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.