Роз’яснення щодо масової вирубки лісу на кордоні Закарпатської області та Румунії
06.07.2016
Буревії продовжують завдавати лиха лісам
07.07.2016

Закарпатський ліс рятують сучасні електронні технології

Щодо пріоритетів діяльності Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства – боротьба з незаконними рубками та повернення авторитету лісівників. Одним із цих важелів є електронний облік деревини, метод, перейнятий у країн Європи.

Як розповідає директор ДП «Мокрянське ЛМГ» Володимир Куцин, суть сучасної технології полягає в тому, що кожна партія деревини маркується спеціальними електронними чіпами. У них закладена вся необхідна інформація про товар, починаючи від назви лісництва і закінчуючи якісними характеристиками. Хоча система електронного обліку не з дешевих, але вона себе виправдала. Адже цей метод – визначний крок у боротьбі з незаконними рубками і за останні два роки допоміг унеможливити намагання «чорних» лісорубів губити ліси Закарпаття. Що дало можливість зменшити збитки лісовому господарству та покращити екосистему.

У свою чергу майстер лісу Брадульського лісництва Мокрянського ЛМГ Ярослав Сойма розповідає, що електронний облік деревини – прозорий метод роботи лісівників:

– Всі водії, йдучи на погрузку в ліс, повідомляють нам про свої дії. А у кожну колоду, що вивозиться, встановлюється електронний чіп, де зашифрована інформація коли і хто зрубав, а також довжина, діаметр та об’єм зрубаного згідно лісорубного квитка дерева. Водію надається товарно-транспортна накладна та інші супровідні документи. Надалі інформація подається в єдину Всеукраїнську базу даних. Тож про так званих «чорних» лісорубів, які б перевозили необліковану деревину на цьому участку не може бути й мови. Це прозорий метод роботи лісівників. Адже лісівники цінують свою роботу, бо мають гідну зарплату та відповідні умови праці.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.