Закарпатські лісівники розпочали облаштування зон відпочинку на території еталону Українських Карпат – заказника «Ґорґани і Тавпіширка»

Валерій Мурга в черговий раз наголосив про відкритість до преси та громадськості закарпатських лісівників
05.07.2018
#Ліс #Берегівщини кличе на допомогу та вимагає догляду
08.07.2018

Закарпатські лісівники розпочали облаштування зон відпочинку на території еталону Українських Карпат – заказника «Ґорґани і Тавпіширка»

Щоб відпочинок на природі був безпечним та комфортним, для відпочивальників та подорожніх лісівники облаштовують спеціальні рекреаційні пункти. Такі «гостьові зони» розташовують на ділянках поблизу автошляхів та часто відвідуваних туристами місць. Одним з останніх є облаштування пункту рекреації на території заказника «Ґорґани і Тавпіширка».
 
За словами директора Брустурянського лісомисливгоспу Михайла Бігуна, лісівники дбають про належний стан рекреаційної мережі постійно. Наглядають як за станом споруд, так і за порядком на території. За останні роки навели лад по усіх структурних підрозділах підприємства.
 
– Рекреаційні пункти є в кожному лісництві лісомисливгоспу, проте потрібно дбати і про такі, які розташовані в унікальних місцинах. Таким чином ми ще більше привабимо в наш край туристів. Заповідник «Горгани» – це еталон незайманої первозданної природи Українських Карпат. Заповідник «Горгани» охоплює безперервним масивом три кліматичні зони і п’ять вертикальних ступенів пралісів, реліктової і ендемічної рослинності, біотопів і популяцій тваринного світу. Тут знаходиться єдиний в Європі і світі масив пралісу релікта ранньоголоценового періоду – реліктової сосни кедрової європейської (Pinus cembra). Саме для її збереження і подальшого вивчення був заснований в 1996 році державний природний заповідник. Він надзвичайно популярний серед туристів та науковців.
 
Через таку «популярність» і увага до заповідної зони особлива. Тож ми вирішили зробити декілька пунктів рекреації на території на радість відпочивальникам.
 
Для любителів багаття плануємо встановити мангали. Усе для того, аби максимально убезпечити насадження від неконтрольованого вогню. Встановимо також попереджувальні знаки та аншлаги. Додатково буде відведено місце для сміття, щоб протидіяти засміченню масивів, – поділився планами директор підприємства.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
 
 

Коментарі вимкнені.