Закарпатські лісівники переймали досвід вирощування лісових культур із закритою і відкритою кореневими системами

Володимир Бондар на Львівщині розповів депутатам про стан лісового господарства в Україні
14.02.2018
На Ужгородщині розпочалась депопуляція диких кабанів
15.02.2018

Закарпатські лісівники переймали досвід вирощування лісових культур із закритою і відкритою кореневими системами

Днями у конференц-залі Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства науковці НПП «Зачарований край» провели науково-практичний семінар на тему: «Сучасні підходи з питань збереження біорізноманіття та ведення лісового господарства в рамках підтримки лісової сертифікації». Семінар проведений за ініціативи НПП «Зачарований край» та за сприяння ЗОУЛМГ.

У семінари взяли участь перший заступник начальника-головний лісничий ЗОУЛМГ Ігор Коцур, головні лісничі та інженери з лісових культур державних лісогосподарських підприємств. Відкриваючи семінар, перший заступник начальника Ігор Коцур привітав усіх присутніх з початком роботи.

«В лісових господарствах обласних управлінь культури створюються різними методами, різним способами. Один із них добре представлений на Поліссі, а інший у Лісостепі. Ці культури вирощуються вже не один рік, тож є певний набутий досвід і економічні показники, що є надзвичайно важливими для кожного підприємства», – зазначив Ігор Несторович.

Наголосив головний лісничий ЗОУЛМГ й на робочому характері зустрічі. «Сьогодні наш семінар пройде, як виробнича нарада, де ми повинні спілкуватися, ознайомлюватися, і, відповідною, зробити певні висновки. У кожного регіону є свої особливості вирощування посадкового матеріалу. Тому сьогодні хотілося, щоб ми, в першу чергу, спілкувалися між собою й ділилися думками з приводу побаченого. Можливо, для когось цей етап пройдений, для когось – початковий, а хтось має вже й певний досвід і певні результати», – звернувся до присутніх Ігор Коцур.

З технологією вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою ознайомив присутніх головний лісничий – в.о. директора НПП «Зачарований край» Василь Феннич виступив з доповіддю на тему: «Досвід ведення лісового господарства Центрального Полісся та Лісостепу України» та розповів про пріоритети вирощування посадкового матеріалу з різними кореневими системами. Василь Степанович розповів про перевагу вирощених у такий спосіб сіянців – після проростання паросток не треба викопувати, обрізати корінь, як у випадку, коли сіянець вирощують у розсаднику. У пакеті формується міцна коренева система, яка не пошкоджується при пересадці в ґрунт, оскільки землю навколо неї не обтрушують. Така технологія забезпечує раціональне використання насіння, за короткі терміни вирощування стандартного посадкового матеріалу. Так за один рік з одного кв. метра в посівному відділенні (коробах) можна отримати 1000 шт. стандартних сіянців хвойних порід (сосна, ялина, модрина).

За словами в.o. директора вирощування посадкового матеріалу в контейнерах дає змогу здійснювати лісокультурні роботи та доповнення культур на протязі вегетаційного періоду. Приживлюваність культур, створених з посадкового матеріалу з закритою кореневою системою складає до 95 %.

Лісівники Полісся за рахунок якісного посадкового матеріалу зменшують кількість посадкових місць до 1500 шт/га. Скорочуються також терміни переведених лісових культур в покриту лісом площу.

Тепличне та парникове господарство забезпечує проведення якісного вегетативного розмноження за рахунок укорінення живців цінних інтродуцентів, які використовуються в озелененні. Так, наприклад, за рахунок реалізації саджанців декоративних порід в ДП «Олександрівське ЛГ» Кіровоградської обл. отримано коштів в сумі 3,5 млн. грн. за рік.

В більшості державних підприємств лісового господарства Київської та Житомирської обл. налагоджена глибока переробка деревини, що дає додатковий прибуток та працевлаштування місцевого населення.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.