Закарпатські лісівники захищають плани весняних й осінніх лісовідновлень

Працівники державної лісової охорони нагадали про штрафи
19.02.2020
Зеленим господарникам є кому передати свою справу
19.02.2020

Закарпатські лісівники захищають плани весняних й осінніх лісовідновлень

Саме зараз в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства проходить захист проєктів лісових культур природного поновлення ДП «Ужгородське ЛГ», ДП «Перечинське ЛГ», ДП В.Березнянське ЛГ» та ДП «Верхньогірське ЛГ».

Створення високопродуктивних та біологічно стійких лісових насаджень полягає у правильному підборі головних та супутніх порід, з урахуванням їх відповідності типам лісорослинних умов і типам лісу, у використанні правильної агротехніки створення лісових насаджень. Змішані за складом і складні за формою насадження повніше використовують природні умови і, як наслідок, більш продуктивні. Лісовідновлення здійснюється двома шляхами: природним та штучним, тобто природним поновленням та створенням лісових культур.

Для проведення цьогорічної весняної лісокультурної кампанії лісівники Ужгородського та Великоберезнянського держлісгоспів готуються заздалегідь. Для заліснення використають такі породи – бук, ялиця біла, явір, ясень, дугласія, дуб скельний, ялина європейська та інші. Левову частку у Великоберезнянському лісгоспі займає бук і ялиця біла. З інтродуцентів по лісництвах вводиться дугласія. На майбутнє планується збільшити об’єми вирощування садивного матеріалу вищезгаданого інтродуценту.
Цього року заліснення відбудуться на площі 81,2 гектара – 4,7 гектара лісові культури та 76,5 гектарів природне поновлення, якому лісівники також приділяють значну увагу. З настанням теплих весняних днів посадки відбудуться у Лютянському, Чорноголівському та Великоберезнянському лісництвах.

В Ужгородському лісовому господарстві цього року буде висаджено 4 гектари молодих саджанців. Основні породи, якими будуть заліснюватися лісові землі – бук, явір, дуб скельний, ялина європейська. Окрім того, буде проведено доповнення на площі 15,6 гектара у Анталовецькому лісництві.

Коментарі вимкнені.