За 40 хвилин бурелом пошкодив понад 500 га лісфонду ДП «Великобичківське ЛМГ»

Іршава. Лісівник розповів, що потрібно для придбання дров
04.10.2017
Берегівські лісівники збирають жолуді для відновлення дубових дібров
05.10.2017

За 40 хвилин бурелом пошкодив понад 500 га лісфонду ДП «Великобичківське ЛМГ»

Внаслідок шквальних поривів вітру на території ДП «Великобичківське ЛМГ» виникли вітровали і вітроломи. За попередніми підрахунками буревій, який нещодавно пройшовся на Рахівщині, пошкодив 516,6 гектарів лісу, на яких росло близько 53944 кубічних метрів деревини. Орієнтовна площа суцільних вітровалів, вітроломів становить 158,1 га та 358,5 га – вибіркових.

У лісових масивах через сильний буревій і бурелом безліч дерев на площі понад 500 гектарів були повалені і зламані.
За словами співробітників ДП «Великобичківське ЛМГ», про надзвичайну подію вони дізналися в той же вечір і терміново виїхали на місце.

Бурелом повалив багато дерев, але проблема не тільки в цьому: наслідки негоди буде дуже складно ліквідувати.
Юрій Сойма, директор Великобичківського лісомисливгоспу розповідає, що площа бурелому становить понад 500 гектаів лісу. Згодом, коли необхідні документи будуть оформлені, ці ділянки пустять в розробку. Незважаючи на складності, через місяць-два почнуться роботи з відновлення наслідків стихії.

Юрій Михайлович підкреслив, що ділові якості деревини повалених дерев дуже швидко знижуються. На деревах багато зламів, вони повалені, тому прибирання лісу буде супроводжуватися спеціальною технікою та інструктажами.
Таким чином, 40-хвилинний бурелом зумів знищити близько 53944 кубічних метрів деревини. Орієнтовна площа суцільних вітровалів, вітроломів становить 158,1 га та 358,5 га – вибіркових. Щоб молоді саджанці досягли такого розміру, потрібно півстоліття. Навесні на місці знищених дерев висадять молоді насадження.

 

Коментарі вимкнені.