Виїзна нарада Держлісагентства. Лісівники Прикарпаття продемонстрували високопродуктивні лісові розсадники закарпатським ЗМІ

Необхідна Стратегії розвитку лісового господарства в Карпатах, – Христина Юшкевич
08.09.2016
Лісівники Закарпаття вимагають від правоохоронних органів розібратися з тими, хто перекрив дороги на Рахівщині
08.09.2016

Виїзна нарада Держлісагентства. Лісівники Прикарпаття продемонстрували високопродуктивні лісові розсадники закарпатським ЗМІ

             Учора, 7 вересня, у смт Вигода Долинського району Івано-Франківської області відбулася виїзна нарада Державного агентства лісових ресурсів України за участі начальників обласних управлінь лісомисливських господарств та т.в.о. голови Держлісагентства України Христини Юшкевич.

Програма наради була досить насиченою: розпочалася із засідання за круглим столом, де начальники обласних лісомисливських управлінь обговорили стратегію розвитку лісового господарства, яку розробить Держлісагенство в найближчі терміни. Також у рамках заходу лісівники обговорили питання реформування лісової галузі, посилення боротьби з незаконними рубками, покращення роботи працівників лісової галузі та збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів шляхом розширення територій покриття цих цінних лісових масивів, які також потребують догляду та дбайливого відношення.

        Учасникам наради та представникам засобів масової інформації  продемонстрували найкращі лісові розсадники «Шевченківськоголісництва» ДП « Вигодське лісове господарство», автоматизовану систему крапельного поливу та сучасну протипожежну техніку.

                  Начальник Івано-Франківського ОУЛМГ Олексій Голубчак  розповів гостям, що  рослини з розсадника висаджуються на вирубках і на місцях колишніх лісових згарищ. На весні цього року лісові культури доповнили посадковим матеріалом із закритою кореневою системою, урезультаті проведених робіт помітили високу приживлюваність посадок – 97%.

                   Під час поїздки на Франківщину т.в.о. голови Держлісагентства України Христина Юшкевич висловила свої думки з приводу побаченого: «На сьогодні для нас, важливо – зберегти,   відновити і примножити ліси Карпат. Ми побачили, що лісівники Франківщини на зароблені  кошти, власними зусиллями вирощують достатню кількість посадкового матеріалу, який використовується  для відновлення лісових насаджень.  Кінцевим результатом реалізації наших спільних завдань є щорічне виробництво стандартного посадкового матеріалу, що дозволяє повністю забезпечити потреби у кількох напрямах: виконання завдань по відтворенню лісів, озеленення шкільних дворів, територій дитячих садочків і державних установ, а також розвиток діяльності розсадників по вирощуванню розширеного асортименту сіянців і саджанців лісових рослин для продажу».

              Відповідаючи на питання журналістів, начальник Закарпатського обласного управління  Валерій Мурга зазначив: «Хочу зупинитися на ситуації з пожежами в Карпатському регіоні. На сьогоднішній момент  справи  дещо кращі, ніж у 2014-15 роках. Але погодні умови викликаютьпобоювання. Справа у тому, що на Закарпатті, давно не було опадів, тому запобігання лісовим пожежам першочергове завдання лісівників!   Такожнаше важливе завдання – лісовідновлення.  Ми вирощуємо свій посадковий матеріал в достатній кількості. І сьогодні, на прикладі прикарпатських розсадників, ми побачили позитивний досвід ведення лісового господарства в Карпатському регіоні.
У «Людвиківському  лісництві»  керівники обласних лісгоспів ознайомилися із облаштуванням рекреаційних ділянок в урочищах Шандра та Ільма.

                Також об′єктами огляду стали новостворена мережа лісових автодоріг, лісовідновні процеси у високогірних лісах, демонстрація наслідків всихання ялинових деревостанів, тенденція яких прослідковуєтсья по всьому Карпатському регіону.

                 У «Слобідському лісництві»  гостей заходу  ознайомили присутніх із технічними характеристиками та технологічними процесами гірських лісозаготівель.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.