У Мокрянському лісгоспі, попри зниження обсягів заготівлі лісу, зросли прибутки
17.08.2017
(ВІДЕО) Переваги відпочинкової зони на Закарпатті оцінили вже не тільки українські туристи
17.08.2017

Відбулася прес-конференція Валерія Мурги

 
У прес-центрі Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства головний лісівник поспілкувався з представниками«Голосу народу». На брифінгу також були присутні перший заступник начальника Ігор Коцур та заступник начальника Василь Кий.
На прес-конференції Валерій Мурга сказав, що позитивно оцінює роботу напрямків лісових господарств краю, яких наразі є 20. Всі підприємства є прибутковими та отримали міжнародний сертифікат FSC. Однак це не означає, що потрібно працювати спокійно і варто вирішувати такі нагальні питання, як боротьба з браконьєрами, лісовідновлення, використання лісу як туристично-рекреаційного ресурсу та розбудова та маркування лісових маршрутів, розвиток екотуризму, будівництво лісогосподарських доріг та звісно ж, розвиток глибокої переробки деревини в Закарпатській області.
 
Підвищення заробітної платні при зменшенні заготівлі
 
«На сьогоднішній день зарплата вийшла на найкращі показники за історію Незалежності України та найвищі в Карпатському регіоні. Тільки за І півріччя поточного року середня заробітна плата одного штатного працівника на підприємствах управління складає 7287 грн, у порівнянні з 2015 роком вона збільшилася з 4154. І це при зменшенні заготівлі. За даними за 1-е півріччя обсяг заготівлі деревини по наших підприємствах у порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшився на 16%, що складає 98,4 тис кбм. То є достатньо серйозна кубомаса.
 
Разом з тим, інші економічні показники роботи – обсяг реалізації в грошовому виразі, відрахування до бюджету та цільових фондів зросли. Цього можна досягнути шляхом ефективного використання лісових ресурсів і, в першу чергу, збільшення обсягів та поглиблення переробки деревини.
 
Торкаючись питання переробки деревини, Валерій Мурга заявив, що переробкою деревини займаються 8 підприємств, якими за звітний період перероблено 10,4 тис. кбм круглого лісу. Начальник управління навів такі дані:
 
Найбільші обсяги переробки круглої деревини здійснюються в ДП «Мукачівське ЛГ» (5,2 тис кбм), ДП «Ясінянське ЛМГ» (5,0 тис. кбм), ДП «Свалявське ЛГ» (4,4 тис. кбм). Особливо хотілось би відзначити ДП «Ясінянське ЛМГ», який значно збільшив обсяги переробки, розширив виробничі площі, встановлює нове сучасне обладнання . Крім того, це поки що єдине підприємство, яке закупило подрібнювальну установку і всі відходи від лісопиляння, а частково і лісосічні відходи переробляє на щепу. Лісівники щорічно закуповують техніку для переробки, аби самим займатися глибокою переробкою. Так за минулий рік підприємствами закуплено 8 одиниць деревообробного обладнання на суму майже 600,0 тис. грн».
 
«Всі ми їздимо у ліс, на відпочинок і бачите нашу роботу. Ліси – основа унікальних природних ландшафтів на території краю. Площа земель лісового фонду складає понад майже 700 тисяч га. У Закарпатті живописні озера, джерельно чисті ріки і мінеральні джерела, які можуть використовуватися для рекреаційних цілей. Природна рослинність Закарпаття (ліси, полонини, чагарники) становлять інтерес для туристів як об’єкти екологічних турів, полювання і збирання ягід. Від початку року по всіх лісових господарствах уже встановили порядка 100 рекреаційних зон відпочинку для туристів та 200 стаціонарних місць для відпочинку. У кожному лісгоспі, лісництві є місця, де люди вільно можуть розміститися в зеленій зоні й запекти картоплю та шашлик або просто відпочити з дороги разом із родиною. І на цьому лісівники зупинятися не збираються. Працюємо над цим напрямком кожен день», – резюмував Валерій Іванович.
 
Поділився своїми враженнями Валерій Іванович з останньої поїздки на Рахівщину:
 
«Вчора побував далеко в горах між Тячівським та Рахівським районами, інспектував будівництво дороги на Чорну Тису. Дуже приємне враження на мене склала велика кількість туристів. Це дає поштовх розвиватися не тільки лісовому господарству, але і всім галузям нашого краю».
 
Камери відеонагляду і покарання
 
В цілому, як підкреслив Валерій Мурга, лісівники й надалі будуть підсилювати охорону лісу від незаконних рубок. Поява лісових камер в арсеналі лісового господарства допомагає вирішувати серйозні проблеми галузі з охорони лісових насаджень і дисциплінує саму лісову охорону. На даний момент на території лісових господарств вже встановлено понад 100 апаратів. Встановлені вони по всіх лісогосподарських підприємствах. Понад усе в ДП «Ясінянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ», ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Брустурянське ЛМГ» та ДП «Ужгородське ЛГ». Камери допомагають виявляти і затримати тих, хто нехтує лісовим багатством, порушує закони України й хто вперто не хоче зрозуміти, що ліс – це державна власність. Камери відеонагляду працюють у цілодобовому режимі.
 
Опісля начальник Закарпатського ОУЛМГ відповів на питання «Голосу народу».
 
Тетяна Легеза, ТРК «М-студіо»:«Скільки на сьогоднішній день лісівників притягнуто до відповідальності»?
 
Валерій Мурга:«За незаконну порубку по підприємствах до дисциплінарної відповідальності посадових осіб держлісохорони 50 чоловік, з них 3 звільнені з займаних посад. Порушена 1 кримінальна справа на майстра лісу ДП «Хустське ЛДГ», який зловживав службовим становищем».
 
Катерина Ірха, UNN: Скільки справ передано до правоохоронних органів і скільки дійшло до суду?
 
Валерій Мурга:«Справи по 116 випадках незаконних рубок на суму збитків у 4,6 млн грн передано на розслідування до правоохоронних органів та у суди. Півсотні працівників охорони лісу вже покарані, 3-х звільнено.
 
Євген Соломін, ТРК «НТН»: Чи дало встановлення камер відеонагляду позитивний ефект, скільки камер ще треба встановити та яка собівартість одного апарата?
 
Валерій Мурга: Ефективність використання камер відеоспостереження вже давно оцінили у лісовій галузі. Однозначно, відеонагляд на кожному КПП та біля шлагбаума при в’їзді у лісфонд уже є. Уже просто провезти крадений ліс через шлагбаум – нереально. Однак не камерами єдиними ми боремося з незаконними рубками. Потрохи свідомість громадськості і розуміння важливості збереження Карпат зростає і це, однозначно, допомагає наводити порядок у лісі. А крім цього, і лісова охорона, і співпраця з правоохоронними органами – усе дає позитивний ефект. І громадськість, і лісова охорона, і створення команди громадських інспекторів посилило роботу лісівників. Хоча відеонагляду недостатньо. Я думаю, що його треба збільшити в декілька разів. Щодо собівартості, то закупівля одного апарату коштує близько 3, 000-3,5000 гривень».
Відповідаючи на питання Юлії Медюх з Інтернет-видання «Закарпатський кореспондент» щодо ситуації з АЧС на Закарпатті», Валерій Мурга «подякував за питання та відзначив, що питання АЧС є досить актуальним. При чому не тільки на Закарпатті, але й у сусідніх країнах Євро

пи. Це питання, яке турбує нас, лісівників і мисливців та керівництво краю та навіть країни.
 
За сезон полювання з 1 серпня минулого року по січень поточного року було направлена 194 проб на аналіз із 326 добутих кабанів. За результатами аналізів на вірус АЧС не виявлено. Станом на 15 серпня АЧС виявлено в 6 випадках, які підтверджені лабораторними дослідженнями клінічного матеріалу, з яких виявлено у наступних мисливських господарствах: Губерт (с. Берегуйфолу, Берегівського району), Білківського лісництва (урочище «Клобук», Іршавський район), урочище «Горб» Міжгірське ЛГ (державний мисливський резерв), Воловецькому та у Виноградівському районах.
 
Під головуванням заступника голови ЗОДА Віктора Мікуліна було зібрано комісії та вирішено, починаючи з 15 серпня на Закарпатті розпочати відстріл диких кабанів в мисливських угіддях, де виявлені вогнища африканської чуми свиней (АЧС). Це єдиний ефективний метод. На превеликий жаль, наразі вакцини проти АЧС немає. Сформовано понад 50 бригад і під керівництвом розпочалося врегулювання процесу і дезінфекції територій, уражених АЧС, аби інфекція не попала на дворогосподарства. За оперативними даними, наразі відстріляно 7 одиниць. Проведено експертизу у Львів по 1 особі і АЧС не підтверджена».
 
Спасибі Вам велике. Всього доброго і до зустрічі.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ 

Коментарі вимкнені.