Висаджуючи дерева сьогодні – Ви зберігаєте життя Карпатам завтра
18.04.2018
Наталія Катреняк: «Через пару років молодий ліс перетвориться у місце відпочинку»
18.04.2018

Верховинським “зеленим нивам” буяти

Ліс – це неповторна мальовнича краса. А ще – щит землі, недарма його вважають легенями всієї планети. Важливу роль відіграє і у народному господарстві, служачи за першокласний будівельний матеріал. Лісові масиви – це місця масового відпочинку людей, не кажучи, що вони багаті на всілякі лісові дари – різних видів грибів і ягід.

Зрозуміло, ліс потрібно не лише використовувати, але й берегти, в тому числі відновлювати. Саме з цього важливого приводу народилася всеукраїнська акція “Майбутнє лісу у твоїх руках”, яка вже утвердилася в статусі традиційної. Стартувала вона вчора і на Міжгірщині. Приємним фактом стає те, що вона справа не лише однієї державної лісової охорони – до неї активно долучаються й інші. Особливо втішає, що у добрім ділі бере участь шкільна молодь. Влада теж співучасник акції, демонструючи, що вона не лише, так би мовити, теоретично контактує з лісогосподарствами, себто проводить одні словесні наради, але й практично взаємодіє – безпосередньо садить майбутній ліс, маючи нагоду очевидячки глибше вникати у діяльність трудових колективів. Це підтвердилося і минулого вівторка на околиці с. Келечин, де неподалік розташована природна пам’ятка місцевого значення – неоціниме для здоров’я гідрологічно-мінеральне питне джерело.

Саме тут в ур. Ділок, квартал №18 ДП “Міжгірське ЛГ” висадився чиновницький десант під керівницвом очільника райради Василя Щура, його заступника Івана Костя, голови РДА Василя Юрика, а також членів шкільного лісництва Міжгірської СЗОШ ім. А. Волошина з директором Оксаною Гичкою та педагогом Світланою Живчин. За цієї події відбулася і урочисте шикування школярів пліч-о-пліч з працівниками державних підприємств “Міжгірське ЛГ” (директор Іван Барна) “Верхньогірське ЛГ” (директор Марія Плиска-Галатиба), за якого відбулися промови-поздоровлення з початком акції, її значимості, які виголосили керівники, а головний лісничий держлісгоспу Петро Бойко, як годиться, дав ґрунтовну характеристику лісокультурної площі і роз’яснив схему і розміщення посадки дерев. У свою чергу учні своїм змістовним виступом показали неабияку обізнаність з лісовими культурами – значить ростуть майбутні лісівники.

Відтак, взявши до рук головний робочий інструмент – мотики, всі разом з великим бажанням взялися за виконання завдання. Воно, відверто кажучи, виявилося з нелегких, адже територія посадки виявилася ще й якою важкодоступною – крутизна схилу нагадувала справжню стіну, щоб по ній карабкатися, та ще вишкрябувати ямки і встромлювати саджанці, не завадило б напередодні і освоїти ази скалолаза. То треба було бути свідком, аби спостерігати, як залюбки спорилася робота насамперед серед дітей. На площі 0.4 га було посаджено 1200 шт. посадкового матеріалу. На цей раз його склад був різноманітним – ялиця біла, ялиця дугласа, модрина, бук, явір, каштан, липа, сосна. Це продиктовано тим, що раніше тут проростала лише смерека, яка не відповідала типу лісу і місцині проростання, що негативно позначилося на її суцільному всиханню. Новий змішаний склад насадження, запропонований фахівцями-лісівниками, повинен бути високопродуктивним і стійким до хвороб, вітровалів та інших негативних явищ.

За пропозицією голови райради Василя Щура, яку охоче підтримали керівники лісогосподарств Іван Барна та Марія Плиска-Галатиба, було висаджено липу та каштан біля Келечинської ЗОШ І-ІІ ст., яке у майбутньому лиш прикрасить шкільне подвір’я з спортмайданчиком. За такий приємний сюрприз лиш були вельми щиро вдячні гостям-садівникам учні і педагоги освітнього закладу.

Старт акції, якому, до речі, сприяла і гарна весняна погода, виявився продуктивним, як кажуть, на славу лісу і, безумовно, у пригоді людям. Всім його учасникам треба висловити лиш подяку.

 

Коментарі вимкнені.