Великоберезнянські лісівники ростять молоді дерева у розсадниках (ВІДЕО)

За 8 місяців лісівники Закарпаття поставили населенню та соцзакладам майже 133 тис. кбм. твердого палива
03.09.2018
На території лісфонду ДП «Перечинський лісгосп» будуть проводити санітарно-оздоровчі заходи
03.09.2018

Великоберезнянські лісівники ростять молоді дерева у розсадниках (ВІДЕО)

Щоб кожного року оновлювати, необхідно заготовляти насіння. На Великоберезнянщині щороку лісівники збирають по 200-300 кілограмів насінин, які потім висіюють по тимчасовим розсадникам. А коли деревце досягне потрібних розмірів, висаджують і лісові масиви.
 
На цьому тимчасовому розсаднику висіяли близько 30-ти кг насіння. Згодом вони будуть розсаджені у шкільне відділення, а ще за два роки мають поповнити лісові масиви.
 
Щорічно лісгоп заготовляє 200-300 кг насіння основних лісоутворюючих порід. Пояснюють: така кількість виправдана. Адже цього достатньо, щоб кожного року оновлювати ліси. І не давати запасам зіпсуватися. Невдовзі лісівники зберуть черговий урожай вже на наступний рік.
 
А це вже інший тимчасовий розсадник. На трьох «сотинах» – посів явора, «шкілки» явіра та ялиці білої. Заради експерименту лісівники до цих порід досадили і модрину європейську. І, як показує результат, не прогадали.
Незважаючи на спекотне літо, ці розсадники добре ростуть. Тут переважно тінь, неподалік є сад та річка, тож ці умови неабияк позитивно впливають на дозрівання дерев.
 
Поки що це маленькі деревцята. А коли вони вже досягнуть потрібних розмірів, будуть висаджені у лісах Закарпаття.

Коментарі вимкнені.