Юні лісові рейнджери Рахівщини – майбутні «зелені» лідери
21.03.2019
Закарпатські лісівники кличуть саждати дерева і вигравати призи
21.03.2019

Валерій Мурга озвучив основні досягнення лісівників (ВІДЕО)

Начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга підвів підсумки роботи закарпатських лісівників. Під час прес-конференції, головний лісівник краю розповів журналістам чим запам’ятався рік що минув для лісової галузі. Розпочав із запланованих акцій, а саме “Майбутнє лісу у твоїх руках”, яка щорічно стартує 21 березня, з нагоди відзначення Міжнародного дня лісів.

Минулого року, в рамках акції, лісівники провели заліснення на площі 2791 га. Цього року ця площа становитиме 2244 га. Зменшення площі, Валерій Мурга пояснює зменшенням суцільних зрубів. У контексті заготівлі деревини слід відмітити, що у минулому році лісівниками заготовлено 1 млн. 171 тис. кбм. ліквідної деревини, з якої тільки 411 тис. є діловою. У цю цифру також входить та деревина яка зазнала пошкодження буреломами та вітровалами, а це близько 400 тис. кбм. Крім ведення лісового господарства, закарпатські лісівники активно допомагають розвивати туризм. За останні роки, держлісгоспами краю побудовано 32 рекреаційні пункти та 207 місць відпочинку. Як наголосив Валерій Мурга, ця робота продовжується.

Останнім напрацюванням у цьому напрямку стала спільна робота із громадською спілкою “Регіональна туристична організація Закарпаття” над відновленням Закарпатської туристичної стежки, якій цього року виповниться 100 років. Під час прес-конференції не оминули увагою питання пралісів. Відтак за останніми даними в Україні нараховується близько 20 тис. га. пралісів. Це найбільша площа серед інших країн Європи. Як розповів головний лісівник краю, ця цифра зросте, адже управлінням запропоновано додатково передати під праліси 16 тис.851 га. Крім цього у 2019 році на території лісфонду вже створено шість заказників місцевого значення площею 2426 га. Особлива увага приділяється охороні лісу.

Протягом 2018 року було зафіксовано 384 випадки незаконних рубок, кубомасою 1536 кбм, сума збитків становить 9 млн. 186 тисяч. За минулий рік порушено 24 кримінальні справи проти лісопорушників. Паралельно з цим, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 55 працівників державної лісової охорони, в тому числі із займаних посад звільнено 6 працівників лісової охорони. Для ефективної роботи щодо охорони лісу та захисту від пожеж, лісівниками розбудовується лісова дорожня інфраструктура. За останні 10 років закарпатськими лісівниками побудовано 325 км. лісових доріг. У цьому році держлісгоспами планується побудувати 32 км. лісових доріг.

Коментарі вимкнені.