Валерій Мурга хоче впровадити новий «тренд» для можновладців – «День депутата у лісі»

На Берегівщині можна зробити “селфі” з козулею (ВІДЕО)
28.01.2017
Горіхова плантація дозволить лісівникам забезпечити наступні покоління на 100-150 років (ВІДЕО)
29.01.2017

Валерій Мурга хоче впровадити новий «тренд» для можновладців – «День депутата у лісі»

 Про стан та перспективи ведення лісового господарства на території Закарпаття, розвиток туристично-рекреаційної галузі в Міжгірському районі, особливості організації та функціонування системи місцевого самоврядування –стали предметом дискусій під час виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке відбулося 26 січня у Міжгір’ї.

Участь у засіданні взяли заступник голови облради Петро Грицик, очільники районів, міські та селищні голови, депутати облради – Василь Худинець, Андрій Шекета, Валерій Мурга,  а також директори лісових господарст району – Міжгірського Іван Барна та Верхньогірського Марія Плиска-Галатиба.

Голова обласної ради ЗакарпаттяМихайло Рівіс у вступному слові акцентував увагу на важливості роботи постійно-діючого дорадчо- консультативного органу краю, який покликаний сприяти вирішенню невідкладних та наболілих питань самоврядних громад і територій краю. «Тому кожна ваша думка, ініціатива буде слушною», – наголосив він.

Начальник Закарпатського ОУЛМГ, депутат облради Валерій Мурга у своїй доповіді зазначив основні  шляхи розвитку лісового господарства на території області. Зокрема, він говорив про заліснення Закарпаття навесні та вдосконалення системи лісовідновлення,  посилення боротьби з незаконними рубками та лісопорушниками, розвиток туризму та залучення лісівників до збиральництва та реалізації дарів з лісу – ягід, грибів, меду. Валерій Іванович також наголосив на роботі з впорядкування та заліснення площ, що наразі держлісгоспи Закарпаття прийняли від колишніх агролісів, а це майже 90 тисяч га. Тож, роботи ведуться щодня в рамках нових Санітарних правил. Як позитив, було названо ведення маркування лісопродукції спеціальними електронними чіпами за новітніми технологіями та розвиток галузевої логістики шляхом будівництва лісових доріг, туристичних шляхів і т.д.

Окрім того, під час промови керманич закарпатських лісів запропонував для можновладців цікаву програму для ознайомлення з роботою лісових та мисливських господарств – День депутата з виїздом у конкретний район та держлісгосп, аби наочно показати обранцям як висаджується насіння, ростуть маленькі дерева та і який стан лісових ресурсів загалом. Він також готовий продемонструвати впроваджені новітні технології з переробки та зберігання лісо насіннєвої сировини, а також розбудову лісових доріг, туристично-рекреаційних пунктів та встановлення камері відеоспостереження в лісових масивах. 

– Аби підвищити ефективність економічного ресурсу лісу, нам потрібно стимулювати підприємців на здійсненні глибокої переробки деревини на внутрішньому ринку, – зазначив Валерій Мурга, додавши: – А будівництво лісових доріг за європейськими стандартами визначити як пріоритет у діяльності лісового господарства краю, що дасть потужний поштовх до розвитку туристичної логістики та гарантовану своєчасну ліквідацію вогню і повеней.

На завершення обгорнено орієнтовний план засідань Координаційної ради на 2017 рік, з якого інформував керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець. Після жвавих дискусій, рекомендовано продовжити роботу Координаційної ради та проводити виїзні засідання в різних районах не менш як один раз на квартал.

Коментарі вимкнені.