У Ясінянському лісомисливгоспі студентка з Німеччини вивчала методику відведення територій під рубки головного користування
16.06.2017
«Кожний, хто посадив і виростив деревце, поставив собі за життя чудовий зелений пам’ятник на віки», – учнi
17.06.2017

Валерій Мурга: «Чорним лісорубам» до лісу – «зась»

Станом на червень у лісовому фонді підприємств Закарпатського ОУЛМГ зафіксовано 187 випадків незаконних рубок, загальною масою 768 кбм. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ця цифра зменшилася в 4 рази, – кубомаса незаконних рубок складала 3369 кбм.
По 29 випадках незаконних рубок, обсягом 21 кбм, лісопорушниками відшкодовано добровільно 61,3 тис. грн, що складає 2 відсотки від загальної суми шкоди. Повністю відшкодовані збитки в ДП «Ужгородський лісгосп».
Лісогосподарськими підприємствами матеріали по 84 випадках незаконних рубок, обсягом 734 кбм. на суму збитків 3807,6 тис. передані на розслідування та розгляд до правоохоронних органів та суди. Від прокуратури в суди справи не передавались. Разом в суди передано 28 справ, кубомасою 88 кбм на суму шкоди – 445,8 тис.грн. Судами розглянуто 8 справ на кубомасу 12 кбм. сумою шкоди 102,3 тис.грн. Судами присуджено відшкодувати по 8 справах по кубомасі 10 кбм. на суму шкоди 90,9 тис.грн. з яких не стягнуто нічого.
Усі матеріали про лісопорушення з ознаками кримінального злочину, або вчинені особами оперативно направляються до правоохоронних органів.
– Міжвідомча взаємодія, встановлення понад сотні камер відеонагляду в лісових масивах підвищила ефективність роботи працівників державної лісової охорони. Задля охорони лісових масивів у лісгоспах організовуються спільні рейди з представниками силових структур, чергування у лісі та відеофіксація. У нас, лісівників усе під чітким контролем, так що «чорним лісорубам» до лісу – «зась», – зазначив начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга.
За незаконну порубку притягнуті до адміністративної відповідальності 61 лісопорушник, на яких складено адмінпротоколи на суму штрафів 18, 3 тис. грн. По 30 винесених постановах сплачено добровільно 13,4 тис.грн, а 20 постанов на суму 3,0 тис.грн. передано для стягнення до виконавчої служби, з яких не стягнуто нічого.
У загальному, згідно з поданими підприємствами даними, за ревізійний період притягнуто до відповідальності 20 майстрів лісу (в т. ч. 1 звільнено з роботи), 9 старших майстрів лісу, 4 помічники лісничого та 6 лісничих. Протягом ревізійного періоду проведено 4 раптових, 173 поточних та 118 позапланових ревізій, під час проведення яких виявлено 11 випадків незаконних рубок, кубомасою 120 кбм. на суму шкоди 704,9 тис.грн.
За скоєними лісопорушеннями порушено 11 кримінальних справ, а саме в: ДП «В.Березнянське ЛГ» – 5 справ, ДП «Виноградівське ЛГ» -1 справа, ДП «Воловецьке ЛГ» – 4 справи, ДП «Хустське ЛДГ» 1 справа на посадову особу.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.