Ужгородський «Арборетум» слугує навчальною базою і розсадником екзотичних рослин

Лісівники сплатили до державного бюджету понад 42 млн. гривень
28.10.2015
У Кам’янецькому шкільному лісництві дітей навчають любити і оберігати природу
29.10.2015

Ужгородський «Арборетум» слугує навчальною базою і розсадником екзотичних рослин

Для розширення знань школярів навчальних закладів Ужгородщини на території ДП «Ужгородський ЛГ» створено еколого-натуралістичний центр «Арборетум», де на площі півтора гектара розмістилися колекції деревних і чагарникових порід, що представляють 5 континентів планети.

Для розширення знань школярів навчальних закладів Ужгородщини на території ДП «Ужгородський ЛГ» створено еколого-натуралістичний центр «Арборетум», де на площі півтора гектара розмістилися колекції деревних і чагарникових порід, що представляють 5 континентів планети. Усі рослини, загалом 250 видів, з Далекого Сходу, Африки, Північної і Південної Америки, чудово прижилися. Вони цвітуть, плодоносять, дають потомство. Біля кожного з них встановлена табличка з латинською і українською назвами, вказано місце, звідки рослина походить, де її батьківщина.
Представники тамтешнього шкільного лісництва навчаються і водночас доглядають ці рослини, а студенти УжНУ проходять тут виробничу практику. Нещодавно інженер лісового господарства Василь Лиситчук провів для вихованців шкільного лісництва цікаву та змістовну екскурсію.
Кожна пора року в «Арборетумі» чимось цікава. На часі – осінь, тож зараз активно цвіте піраканта червона і жовтоплода, дозріли плоди обліпихи. «Арборетум» служить також базою для вирощування посадматеріалів для озеленення. Працівники лісгоспу жартуючи зауважують, що декотрі екзоти вони купують на місцевих ринках. Наприклад, шафран вузьколистий – це суто, кримська рослина, яка росте тільки в південних краях у горах. У Карпатах її немає. Але в «Арборетумі» вона чудово прижилася.

a1

Коментарі вимкнені.