Ужгородські лісівники вирощують ровесника динозаврів та дерево китайських ченців

Понад 8 мільйонів сплатили лісівники Виноградівського лісового господарства
14.11.2019
Лісівники ДП “Воловецьке ЛГ” привчають любити природу змалку
14.11.2019

Ужгородські лісівники вирощують ровесника динозаврів та дерево китайських ченців

Дивне дерево, обнесене низеньким парканчиком, зростає у лісових розсадниках Ужгородського лісгоспу. Восени воно скидає свої дивні, пофарбовані в золотисто-жовті кольори листочки, які наввипередки збирають дітвора і дорослі. А дивуватися є чому: листя віялоподібні, з жилкуванням, за малюнком схожим на давні папороті, з однією або декількома виїмками по верхньому гофрованому краю.
 
Ця рослина – Ginkgo biloba L. (гінкго дволопатеве) – є найдавнішим видом дерев, що ростуть зараз на Землі. У юрському періоді, понад 200 мільйонів років тому, вони росли в Азії, Європі, Північній Америці і навіть в Гренландії, а найбільшого поширення досягли в мезозої, в період царювання динозаврів, іхтіозаврів і птерозаврів. Тому його називають ровесниками динозаврами.
 
Історія
 
Назва «гінкго» походить від китайської назви рослин gin-kyo, що означає «срібний плід». Стародавні китайські ченці саджали ці дерево на «святих місцях», у монастирях. Вони вважали, що рослина з оригінальними дволопатевими віялоподібними листям символізує дві категорії китайської філософії – інь і ян і є символом мудрості і зосередженості, стійкості і довголіття. До сих пір в Китаї, Японії, Кореї гінкго називають «деревом молодості”.
 
Ginkgo biloba – попередник смерекових Але на відміну від юних родичок-сучасниць, в гінкго немає голочок. Його листя – голки, зрощені, восени вони жовтіють і обпадають. І плоди гінкго зовсім не схожі на шишки: за формою вони більше нагадують абрикос. Гінкго – єдиний нині живий представник «перехідної ланки” між папоротями і хвойними.
 
За своїми корисними властивостями Ginkgo biloba є надзвичайно корисним.
 
«Найбільше корисних речовин міститься в листках рослини, саме вони і піддаються переробці – для виготовлення 500 грам корисної сировини використовується 30 кг листя, тому ціна сировини досить висока», – розповідає помічник лісничого Кам’яницького лісництва «ДП Ужгородське ЛГ» Олексій Кузнєцов.
 
У лікувальних цілях можна використовувати листя рослини, їх потрібно обов’язково збирати восени, коли починається вегетаційний період. Листя, насіння містить безліч ефірних масел, цінне ліналоола і фенилпропан. До складу рослини входить унікальна речовина гинкголид, який використовується для виготовлення багатьох препаратів.
 
Вони мають корисні властивості та застосовуються для лікування: захворювань серцево-судинної системи; психологічних недуг; травми мозку; цукровому діабеті; хвороб ЛОР-органів.
 
Серед протипоказань до прийому листя дерева гінкго білоба присутні хвороби, при яких заборонено вживати рослина в будь-якому вигляді. Серед таких захворювань відзначають наступні: виразка шлунка; гастрит.
 
Медичними вченими було доведено, що кошти з гінкго білоба є відмінною профілактикою інсульту, інфаркту. Щоб приготувати настоянку будинку, знадобиться горілка, листя рослини, все залити і настояти два тижні. Пити по 15 крапель, обов’язково розводити їх в підлогу склянці води. Курс лікування повинен тривати до одного місяця. Настоянку добре використовувати як омолоджуючий засіб.
 
Чай на основі гінкго білоба є чудотворним і цілющим напоєм, з його допомогою можна підвищити імунну системи, загострити реакцію, тонізувати загальний стан організму, відновити кровообігу у всіх системних органах. Якщо пити чай з гінкго білоба можна зупинити процес старіння, сповільнити утворення тромбоцитів.

Коментарі вимкнені.