“Упродовж останніх років об’єми лісозаготівлі на Закарпатті залишаються незмінними”, – Валерій Мурга

10 березня установчі збори формуватимуть Громадську раду Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства
04.03.2016
Відповідь працівників ДП ‘Великобичківське ЛМГ’ на ситуацію яка сталася навколо останніх подій в лісгоспі
16.03.2016

“Упродовж останніх років об’єми лісозаготівлі на Закарпатті залишаються незмінними”, – Валерій Мурга

10 березня відбулася прес-конференція начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги.

Даючи відповіді на численні  запитання журналістів та телеглядачів, він зазначив, що лісова політика має бути гнучкою і передбачати швидку її переорієнтацію при зміні еколого-економічних умов, повинна відповідати міжнародним стандартам, сучасному стану лісівничої науки та здійснювати функцію екологічного стабілізатора території регіону.

Цільовими показниками, на його думку, будуть: поступовий перехід на вибіркову систему лісогосподарювання, основою якої є поступові і вибіркові способи рубок; вирощування змішаних деревостанів з багатоярусною вертикальною структурою на засадах природного насіннєвого поновлення; здійснення заходів щодо сприяння розвитку підприємницьких структур, які б займались виробництвом готової продукції з лісової сировини; формування лісової політики області у тісній співпраці з науковими, екологічними та громадськими організаціями; розширення природно-заповідного фонду для збереження типових та унікальних природних комплексів.

«Упродовж останніх років об’єми лісозаготівлі на Закарпатті залишаються незмінними – 1,2-1,3 млн куб. м ліквідної деревини на рік. При цьому експорт деревини постійно зменшується. Якщо у 2010–2014 роках він становив до 12 відсотків від загального обсягу реалізації, то у 2015 році тільки 7 відсотків, а з листопада 2015 року (після заборони експорту кругляка) експорт деревини з регіону практично припинився. Нині за кордон вивозяться лише дрова та пиломатеріали, загальний обсяг яких становить менше одного відсотка від загальної реалізації деревини», – підкреслив керівник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Щодо запитань про законність рубок лісів, які здійснюються на території лісового фонду області, Валерій Мурга пояснив, що лісогосподарські підприємства їх здійснюють лише на підставі планового лісовпорядкування та за наявності відповідних дозволів.

Наостанок керівник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства засвідчив свою готовність до конструктивної співпраці з представниками ЗМІ та громадськості.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Коментарі вимкнені.