У Закарпатському ОУЛМГ провели експертизу лісокультурних проектів з лісовідновлення на 2016 рік

Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич зустрілась із профспілковим активом лісової галузі
18.12.2015
Державне підприємство «Ужгородське ЛГ» відсвяткувало своє сімдесятиріччя
22.12.2015

У Закарпатському ОУЛМГ провели експертизу лісокультурних проектів з лісовідновлення на 2016 рік

Розгляд і підготовку цих проектів здійснювала спеціальна комісія, до складу якої увійшли спеціалісти ЗОУЛМ, представники Закарпатського відділення УкрНДІгірліс. Мета такого заходу – контроль за своєчасним залісенням зрубів, відновленням корінних деревостанів та реконструкцією похідних насаджень.

Розгляд і підготовку цих проектів здійснювала спеціальна комісія,  до складу якої увійшли спеціалісти ЗОУЛМ, представники Закарпатського відділення УкрНДІгірліс. Мета такого заходу – контроль за своєчасним залісенням зрубів, відновленням корінних деревостанів та реконструкцією похідних насаджень.

Загалом було перевірено 1655 проектів стосовно 21-го лісогосподарського підприємства площею 3179,9 га, в тому числі 16-ти державних лісогосподарських підприємств загальною площею 3045,2га. Спеціалісти і лісничі подали повну інформацію про наявний лісокультурний фонд, а також про матеріал для лісовідновлення.

 На наступний рік із загальної площі заплановано створити лісові культури на площі 1138га. Площа, яка запланована  під природне поновлення, становить 1966,4га, де передбачається часткове введення головних та супутніх порід в середньому 1,4 тис. штук на один гектар.  Обсяг посадки сіянців та саджанців на лісокультурних площах становить 9,1 млн. штук. Тобто   на одного жителя області припадає 8 молодих дерев.

Комісія відзначила професійне ставлення до проектування лісових культур, яке базується на лісотипологічній основі та лісокультурному районуванні. Окремі зауваження звучали до відбору порід, які  були усунуті відразу під час захисту проектів. Комісія  також рекомендувала планувати заходи з догляду в майбутньому за природнім поновленням. Зокрема, для сприяння появі природного поновлення на всіх зрубах, які підпадають під той чи інший вид рубки, обов’язково залишати найкращі екземпляри дерев як насінники. Цього вимагають принципи, критерії та індикатори лісової сертифікації.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.