У закарпатському дендропарку «Березинка» вирощують рідкісні та екзотичні породи дерев

Колоті дрова – велика допомога населенню в опалювальний сезон
13.10.2015
Деякі питання видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів
17.10.2015

У закарпатському дендропарку «Березинка» вирощують рідкісні та екзотичні породи дерев

Ось уже понад півстоліття улюбленим місцем відпочинку багатьох закарпатців, насамперед жителів мукачівського району, є дендропарк «Березинка». Функціонує він на території ДП «Мукачівське ЛГ», а свою назву отримав від населеного пункту, неподалік якого знаходиться.

Ось уже понад півстоліття улюбленим місцем відпочинку багатьох закарпатців, насамперед жителів мукачівського району, є дендропарк «Березинка». Функціонує він  на території ДП «Мукачівське ЛГ», а свою назву  отримав від населеного пункту, неподалік якого знаходиться. З часу заснування, тобто з 1957 року, тут неодноразово проводилися науково-практичні  роботи. В останні роки така діяльність здійснюється під патронатом Карпатської лісової науково-дослідної станції. У дендропарку випробувано до 2000 видів деревно-чагарникових порід. Однак багато з них  не витримало умов місцевого клімату, тож на сьогодні  добре прижилися тільки 300 видів.

Як розповіла майстер  розсадника  Наталія Слободянюк, тут в основному вирощують   ітродуценти  – дерева, завезені з різних континентів, схожих за своїми кліматичними умовами до наших. Серед них чимало екзотичних порід, зокрема кедри гімалайський, ліванський, атласький, ликвидамбар смолистий,  криптомерія японська, кунінгамія ланцетна, сосна сабіна, елеутерокок, аралія манжурська та інші.

 Є також і місцеві культури, так звані аборигени. Це, в першу чергу, берека, яка своїми якостями прирівнюється до ебонового дерева, а за своїми технічними характеристиками  набагато краща за дуб. Водночас ця культура відома і як лікарська рослина. Колись через  прекрасні характеристики деревини її масово знищували, подібно до   тиса ягідного. Ще при Петрові І в Росії, а на Закарпатті за часів Австро-Угорщини, такі  дерева  забороняли вирубувати під загрозою смертної кари.

Та найбільшу колекцію у  «Березинці» становлять дерева породи бук.  У 1995 році тут навіть проводився Всесвітній симпозіум наукових організацій із 30 країн саме з питання вирощування букових.

 Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Resize of DSC_0223

Resize of DSC_0224

Коментарі вимкнені.