Відбудуться установчі збори із створення Громадської ради при Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства
25.01.2016
Керівник лісової галузі краю Валерій Мурга спілкувався з науковцями
29.01.2016

У «Зачарованому краї» підбили підсумки роботи, накреслили плани

Початок року для НПП «Зачарований край» позначився плідною науковою роботою – 16 січня тут відбулося засідання науково-технічної ради за участі голови Івана Піняшка і його заступника з наукової роботи Василя Мочана та членів ради.

Початок  року для НПП «Зачарований край»  позначився  плідною науковою роботою – 16 січня тут відбулося  засідання науково-технічної ради за участі голови Івана Піняшка і його заступника з наукової роботи Василя Мочана та членів ради. Як відомо, науково-дослідна робота на території цього парку проводиться з метою вивчення природних процесів, забезпечення постійного спостереження за змінами екосистем, екологічного прогнозування, розробки наукових основ охорони, відтворення та раціонального використання природних ресурсів і особливо цінних об’єктів. А основні напрями наукових досліджень на території парку визначаються з урахуванням наукових програм, планів науково-дослідних робіт, які затверджуються НАН України та Мінприроди.  Координацію таких досліджень здійснює куратор – ДВНЗ Ужгородський національний університет (кафедра лісівництва).

Порядок денний передбачав  підбиття підсумків роботи НПП «Зачарований край» за 2015 рік і визначення  планів діяльності  та проекту лімітів на використання природних ресурсів на поточний, 2016 рік.  Про результати обговорення з місцевими громадами розширення меж парку розповів  Василь Мочан.  До речі, це питання попередньо було узгоджене з начальником Закарпатського ОУЛМГ Валерієм Мургою. Водночас Василь Мочан ознайомив присутніх з проектами лімітів на використання природних ресурсів, планом санітарно-оздоровчих заходів та  рубок формування і оздоровлення лісів НПП «Зачарований край» у 2016 році.

Винесені на порядок денний питання викликали жваве обговорення серед учасників зібрання. Було вирішено провести наступне — виїзне засідання НТР  із залученням місцевих громад та працівників шкільних лісництв для поліпшення екологічної освіти населення. Також члени ради рекомендували організувати цьогоріч у травні  науково-практичну конференцію або семінар про стан та розвиток природно-заповідної справи на базі НПП «Зачарований край»  з нагоди відзначення чергової річниці парку. Керівництво парку та всі учасники засідання  відзначили вагомий внесок Франкфуртського зоологічного товариства та Українського товариства охорони птахів у зміцнення матеріально-технічної бази НПП «Зачарований край» в рамках виконання природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів». На завершення учасники внесли зміни до планів засідань НТР та  проведення еколого-освітніх заходів з урахуванням наданих пропозицій.

3-w1200-h800 2-w1200-h800

Коментарі вимкнені.