У Турбатському лісництві використовують давній, природозберігаючий метод трелювання

У Мокрянському лісгоспі побільшало прибутків
03.02.2016
Про ліміт використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань у 2016 році
04.02.2016

У Турбатському лісництві використовують давній, природозберігаючий метод трелювання

На висоті 1000 метрів над рівнем моря на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей розкинулося Турбатське лісництво, що входить до складу державного підприємства «Брустурянське ЛМГ». Воно вважається одним з доволі потужних і ресурсних підрозділів цього лісомисливгоспу. Тут працює близько ста осіб.

На висоті 1000 метрів над рівнем моря на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей розкинулося Турбатське лісництво, що входить до складу державного підприємства «Брустурянське ЛМГ». Воно вважається одним з доволі потужних і ресурсних підрозділів цього лісомисливгоспу. Тут працює близько ста осіб. В основному туфрбатські лісівники займаються охороною лісу і лісовідновленням. Але в числі пріоритетних напрямів їх роботи лісничий Дмитро Чуса називає також лісорозробки, відновлення інфраструктури господарства, зокрема будівництво і ремонт лісових доріг, мостів, зведення спеціальних будівель. Велику увагу тут також приділяють розвитку лісового туризму: розробляють туристичні маршрути, влаштовують кемпінги, навіть з цією метою залучають коней, вирощених на власній конефермі.

Із восьми лісництв, що входять до складу ДП «Брустурянське ЛМГ», у чотирьох активно використовується кінне трелювання. За словами головного лісничого Дмитра Чуса, коней плекають, як дітей. Спеціальні фахівці готують молодняк до подальшої роботи в лісі. На третій рік кінь вже повністю готовий до роботи. У Турбатському лісництві вирощують різні породи коней, правда, переважає гуцульська. Корми тут частково купують, щось заготовляють власними силами. Щодня один кінь потребує до 20 кг різних кормів. Кожен візник підбирає собі «гуцулика» сам. Головним критерієм відбору повинен бути неноровливий характер тварини.
–До речі, вимоги з охорони праці щодо використання кінної сили, досить складні, — наголошує Михайло Бігун. — Їх потрібно неухильно дотримуватися, аби уникнути нещасних випадків.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

DSC_0693-w1200-h800 DSC_0675-w1200-h800

Коментарі вимкнені.