Юних лісівників Ужгородщини нагородили почесними грамотами
26.05.2017
Лісівники Верховини планують значне збільшення популяції форелі
29.05.2017

У перечинських лісах готують облаву на лісівників

Перечинські лісівники скаржаться на переслідування і провокації. За словами працівників Перечинського лісового господарства, наразі в урочищі Синяси, кварталу 13, лісівники загружають машину лісопродукцією, яка придбана легально. На пиловнику та техсировині, які готується до відправки на Сваляву для компанії “Крок Вуд” набиті відповідні бирки.

Однак у лісовому масиві на в’їзді в лісництво вже на машину чекають громадські активісти аби спаплюжити репутацію лісівників. Адже через відсутність покриття в лісових угіддях бирки на КПК неможливо перевірити легальність лісопродукції й одразу неможливо розпізнати, чи то офіційно куплена деревина чи вкрадена.

Лісівники закликають громадян не звертати увагу на можливі провокації. При цьому в разі порушення з боку лісівників повідомляти на гарячу лінію Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства +38 (0312) 64-44-15 або гарячу лінію Державного агентства лісових ресурсів за телефоном +38 (044) 235 77 24.

Нагадуємо, головними ознаками при транспортуванні незаконно заготовленого лісу є:

Відсутність бирок (маркування) на деревині;

Бирки пошкоджені (можливо використовуються не вперше);
Відсутність належним чином оформлення документів на право відпуску лісопродукції. На кишеньковому комп’ютері чи смартфоні в системі електронного обліку деревини повинна бути сформована товаротранспортна накладна (ТТН) на відпуск чи перевезення лісопродукції та видрукувана на термопапері. Роздрукована ТТН повинна містити QR-код та печатку FSC.

Невідповідність терміну дати вивезення лісопродукції;
Невідповідність сортиментів що перевозиться і тих на які оформлені документи.

Вивезення деревини в хлистах або півхлистах.
Що робити у разі підозри що перевозиться незаконно зрубана деревина:

Перевірити легітимність продукції завдяки перевірці бирок. Для цього достатньо зайти на сайт http://www.ulk.gov.ua/ в розділ перевірка деревини де ввести номер бірки. У випадку коли пошукова система інформуватиме, що номер бирки, якою промаркована лісопродукція не знайдено, то дана продукція потребує детальної перевірки на встановлення її походження. Схожу перевірку можна здійснити і за допомогою SMS повідомлення на номер 8668 (інструкція по відправці повідомлення на вже згадуваному сайті).

Коментарі вимкнені.