У НПП «Зачарований край» гостювали діти літнього оздоровчого табору «Веселка»

Лісівники взяли участь у міжнародному семінарі
12.06.2017
У Держлісагентстві шукають шляхи фінансування південно-східних лісогосподарських підприємств
14.06.2017

У НПП «Зачарований край» гостювали діти літнього оздоровчого табору «Веселка»

Сьогодні у НПП «Зачарований край» знову бажані гості – до нас завітали діти літнього оздорочого табору «Веселка», що на базі Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею. Приємним є те, що діти з різних сіл нашого району мали змогу побувати у національному парку, ближче познайомитися з унікальною природою нашого краю, дізналися багато нового і корисного.
Традиційно дітям літнього табору науковець парку В.Лутак розповів про Червонокнижні види флори та фауни нацпарку, про рідкісні види птахів, звірів, плазунів, які водяться на території сфагнового болота «Чорне багно», про життя та діяльність бобрів на болоті; ознайомив з правилами поведінки в лісі і розповів, що потрібно робити при зустрічі з хижаками в лісі, а чого не потрібно робити. 
Зацікавила дітей географічна карта «Іршавщина туристична», на якій вони змогли відстежити межі парку та прилеглі території.
На подвір`ї діти з цікавістю розлядали освітній стенд «Ліс – це не сміття» де вивчали і змогли порівняти терміни розкладання викинутого сміття у природному середовищі: пареру, скла, тканини, цигарок, пластика, жувальної гумки…
Про правила безпеки та поведінки з вогнем у лісі розповіла фахівець з охорони праці Г.Бойко. Щоб ближче відчути природу, спеціаліст екологічної освіти І.Попович запропонувала дітям у формі гри «Шишкофон» порівняти себе з улюбленим видом рослини  чи тварини та розповісти, чому саме зроблено такий вибір. Цікаві  дитячі розповіді доповнювалися  смакуванням трав`яного  чаю, дбайливо приготовленим працівником парку М.Матіко. 
Найбільшою популярністю стала пізнавально-розвжальна гра для справжніх ерудитів, яку запропонувала дітям інженер з рекреації М.Цільо. За допомогою спеціального набору цифр потрібно було скласти слова – назви диких тварин. Гра захопила не лише дітей, а й з задоволенням брали участь у змаганні на ерудицію директор парку І.М. Піншко та вихователь дитячої групи Н.І. Лендєл.
Проте дітям нудьгувати не доводилось – вони грали у рухливі ігри «Кажан та Метелики», «Жижак – жертва», «Нагодуй пташенят». Найбільші емоції, фантазію та ерудованість діти вклали у порівняльній грі «Лісова емблема», де учасники трьох груп виготовили емблеми, пов`язані з тематикою природи та лісу, а потім пояснювали зміст творіння та зачитували назву і девіз команди. Тут були «Дерево життя: захист для птахів, звірів і природи», «Символ нескінченності: природа повинна залишатися нескінченна, ми повинні її берегти» та «Ромашка – символ любові до всього живого».
Фахівець з екоосвіти Ірина Попович розповіла дітям про дику природу та диких тварин, запропонувала узяти участь у конкусі малюнків про природу та її збереження. І.Попович ознайомила дітей з навчальними журналами «Дика п`ятірка», один з яких за підписом директора парку І.Піняшка подарували дітям для опрацювання та навчання. 
Після рухливих ігор діти пообідали печеною картоплею, яку допомогли спекти працівники парку. 
Діти залишилися задоволені, а вихователі табору «Веселка» залишили письмову подяку працівникам парку за теплий прийом, за цікаво і нердинарно проведений час, пригощання чаєм, за змогу ближче познайомитися з вражаючою природою і за те, що цей день був неповторним, а згадка про нього і про НПП «Зачарований край» залишиться на все життя. 

Коментарі вимкнені.