Саме такими пріоритетами в роботі керуються колектив ДП «Мокрянське ЛМГ» на чолі з В.М.Куцином. Впродовж останніх років підприємство за всіма основними показниками є одним з лідерів галузі в області.
Найпоказовішим прикладом раціонального господарювання ДП «Мокрянське ЛМГ» в лісі є те, що, попри зниження заготівлі на 26,9 тис.м.куб. (на 45%) за перше півріччя 2017 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, дохід від реалізації залишився практично незмінним. Якщо у першому півріччі 2016 року було реалізовано продукцію на 28,9 млн.грн., то за шість місяців цього року – на 28,3 млн.грн. І це незважаючи на те, що у лісфонді підприємства росте незначна кількість цінної деревини, тому такий результат роботи підприємства є предметом особливої гордості колективу та його керівника.
Як зазначає директор лісгоспу Володимир Куцин, досягнути такої ефективності використання лісового фонду вдалося не одразу, цьому передувала кількарічна планомірна робота та солідні інвестиції в лісову інфраструктуру.
Рентабельність підприємства за шість місяців склала 19%, чистий прибуток – 5 млн. 433 тис. грн., 2 млн. 315 тис. грн. сплачено податків до місцевого бюджету, платежів до спецфондів – 1 млн. 864 тис. грн., до державного бюджету – 12 млн. 35 тис. грн.
Враховуючи те, що свою діяльність ДП «Мокрянське ЛМГ» проводить у негазифікованих населених пунктах, на ньому лежить велика відповідальність із забезпечення місцевого населення та бюджетних установ дровами для опалення. Лише в поточному році для потреб населення та бюджетних установ підприємством відвантажено кілька тисяч метрів кубічних деревини: для пільгової категорії населення – 1629 м.куб. дров, для населення – 4087 м.куб., бюджетні установи придбали 280 м.куб. дров.
– Держава зараз переживає нелегкі часи, і витрати з сімейного бюджету на закупівлю дров завеликі для більшості місцевого населення. Аби допомогти селянам заощадити кошти, у ДП «Мокрянське ЛМГ» впроваджено таку систему відпуску дров, яка передбачає максимально коротку відстань доставки від складу до домогосподарства, що, в свою чергу, дозволяє зекономити на доставці дров та є також одним з чинників зменшення самовільних рубок місцевими жителями, – зазначає Володимир Миколайович.
Запорукою злагодженої та ефективної роботи підприємства є матеріальне заохочення працівників. Так, середня заробітна плата в еквіваленті повної зайнятості на підприємстві складає 7495 грн. Окрім того, у лісгоспі діє чітка система преміювання за ефективно виконану роботу.
Оскільки одним з пріоритетів роботи ДП «Мокрянське ЛМГ» є відтворення та покращення структури лісового фонду, то колектив і в цьому напрямку має чим похизуватися. Так, впродовж весняної лісовідновлювальної кампанії висаджено молодняк на 371,2 га лісових угідь, в тому числі лісових культур створено на 118,8 га., сприяння природному відновленню основних лісоутворюючих порід ялини та бука було проведено на площі 252,4 га.
Окрім того, на підприємстві існують 7 тимчасових лісових розсадників, загальна площа яких займає 3 га, тож лісництва повністю забезпечені саджанцями.
Втішно, що й підростаюче покоління допомагає лісівникам оберігати природу та примножувати її багатства. Адже активно до посадки лісових культур під час акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках» долучились й учні шкільного лісництва Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Відтак, в Тарасівському лісництві на площі 1 га було висаджено новий ліс.
Враховуючи туристичну привабливість краю, ДП «Мокрянське ЛМГ» велику увагу приділяє й облаштуванню зон відпочинку та дотриманню чистоти довкілля. Для цього у лісових угіддях, на берегах річок та поблизу джерел встановлюють альтанки та лавочки для відпочинку місцевих жителів та туристів.
Ведеться у лісгоспі й робота з покращення інфраструктури. Так, в урочищі Хрест Брадульського лісництва наразі триває будівництво лісової дороги протяжністю 2,5 км. Вже побудовано 700 метрів дороги. Заплановано до кінця осені лісовий шлях здати в експлуатацію.
Поряд з цим, дбають лісівники й про фауну. Наразі працівники єгерської служби проводять заготівлю гілкового корму та сіна для диких тварин на зиму. А у зв’язку з тим, що нещодавно на території лісового фонду було виявлено тушу дикого кабана, хворого на африканську чуму, нині єгерська служба спільно з іншими службами району проводить депопуляцію цих тварин.
Колектив підприємства налаштований оптимістично щодо планів на майбутнє, щоб й надалі працювати для того, аби підприємство розвивалося, а ліс зберігся для нащадків.