Про ліміт використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань у 2016 році
04.02.2016
Позиція Держлісагентства з приводу останніх публікацій у деяких ЗМІ
09.02.2016

У малій насінині – продовження лісу

Минулорічна осінь у наший краях видалася багатою на шишки ялини звичайної. Тож працівники ДП «Брустурянське ЛМГ» встигли зібрати непоганий урожай. Тепер тут активно проходить процес заготівлі насіння.

Минулорічна осінь у наший краях видалася  багатою  на шишки ялини звичайної. Тож працівники  ДП «Брустурянське ЛМГ» встигли зібрати непоганий урожай. Тепер тут активно проходить процес заготівлі насіння. Як розповів директор цього лісомисливгоспу Михайло Бігун, шишки ялини звичайної або по-народному смереки мають характерну особливість – вони відкриваються лише при температурі 45 градусів.  На території Кедринського лісництва, що входить до складу ДП «Брустурянське ЛМГ»,  зведено спеціальне приміщення,  де встановлені дерев’яні стелажі із ящиками для просушки шишок. За допомогою  печі у цій будівлі  постійно підтримується  відповідна температура.

–Готове насіння потім  працівники лісгоспу,  — зауважує його очільник Михайло Бігун, — використовують для вирощення сіянців. Саме з цих маленьких зерняток з часом виростає молоде, відбірне  шпилькове поповнення  наших лісів.

Частину посадкового матеріалу працівники лісомисливгоспу використовують для власних потреб, дещо розповсюджують у сусідні господарства або  продають.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

DSC_0665-w1200-h800

 

Коментарі вимкнені.