У лісівників Закарпаття відбулися захопоюючі та видовищні змагання

Лісівники Закарпаття влаштували грандіозне прибирання
22.04.2016
На Тячівщині спортсмени та лісівники висадили 6 тисяч саджанців
25.04.2016

У лісівників Закарпаття відбулися захопоюючі та видовищні змагання

Філігранну точність та яскраве видовище - продемонстрували професійні лісоруби Закарпаття. Міцні хлопці та кращі лісівники ДП «Виноградівське ЛГ» провели районні традиційні змагання вальників лісу - збирали бензопили, вправно обрізали гілки та розкряжовували колоду. Показали свою звичайну повсякденну роботу. Хто найкраще впорався із завданнями - розсудили жюрі.

Філігранну точність та яскраве видовище – продемонстрували професійні лісоруби Закарпаття.
Міцні хлопці та кращі лісівники ДП «Виноградівське ЛГ» провели районні традиційні змагання вальників лісу – збирали бензопили, вправно обрізали гілки та розкряжовували колоду. Показали свою звичайну повсякденну роботу. Хто найкраще впорався із завданнями – розсудили жюрі.
Так за звання кращий «вальник лісу» змагалися лісоруби трьох лісництв – Виноградівського, Шаланківського і Затисянського. Головний акцент організатори заходу робили на дотриманні вимог охорони праці під час виконання усіх вправ, оскільки проведення змагань було приурочене Всесвітньому дню охорони праці, що проходить цьогоріч під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».
До складу журі, яке очолив провідний спеціаліст з охорони праці ДП «Виноградівський лісгосп» Дмитро Зейкан, увійшли компетентні фахівці лісової галузі краю, а також спеціаліст Управління Держпраці – головний державний інспектор сектору нагляду в АПК та СКС Мирослав Феделеш.
Спостерігати за гарячими баталіями мали змогу і студенти Закарпатського лісотехнічного коледжу, деякі з яких зараз проходять виробничу практику саме в цьому господарстві.
Відкрив змагання директор Виноградівського лісгоспу Василь Агій. Василь Омелянович звернувся до учасників з напутнім словом, в якому висловив прохання чітко виконувати усі правила безпечної поведінки, дотримуватись відповідних настанов та рекомендацій. Показати все, на що здатні, вальники прийшли туди, де працюють кожного дня. І запропоновані вправи – це теж їхня щоденна робота. Щоправда, у цих змаганнях вправлялися вже й на швидкість.
Перед початком змагань провели спільні тактико-спеціальні тренування лісової охорони і «надзвичайників» з гасіння умовної лісової пожежі. Адже успішне виконання таких навчань може стати у майбутньому запорукою оперативних та злагоджених дій під час ліквідації реальної надзвичайної події.
«Подібні змагання не рідкість, як в нашій країні, так і за кордоном, – каже головний суддя змагань Дмитро Зейкан. Адже тільки в конкуренції можна підвищити свій професійний рівень».
За словами судді, змагання проводяться на ділянках, призначених для санітарних рубок, і після проведення змагань там залишаться дерева, які дадуть максимальний приріст на даній ділянці.
Ігор Жолдош, переможець змагань:
«План, план у нас є, треба виконувати. А взагалі щоб валити ліс – передусім потрібна пилка в повній бойовій готовності. Тому перше завдання – монтаж ланцюга на бензопилі. Наступне завдання – зрізання гілок та обрізування сучків. Тут потрібна точність майже до міліметра. Важливо, щоб розріз не порушив деревину стовбура. Адже якісна обробка деревини на початковому етапі – запорука її відповідності всім стандартам якості».
Переможців організатори нагородили преміями, кубками та грамотами.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Коментарі вимкнені.