У гості до лісівників завітали найменші школярі Дубрівської ЗОШ
08.06.2017
Працівники Ясінянського лісомисливгоспу запрошують зробити «селфі» на Говерлі та Петросі
08.06.2017

У лісівників Берегівщини висока готовність до пожеж

Теплі весняні та літні дні сприяють відпочинку на природі, зокрема в лісових масивах ДП «Берегівський лісгосп». На жаль, люди забувають про правила поведінки в лісі. Влітку з вогнем недбало поводяться туристи й відпочиваючі, які виїжджають на пікніки в ліс. Пожежонебезпечна ситуація у лісових масивах погіршується також через високу температуру повітря і тривалі засухи.
 
Необхідно знати, що джерелом пожежі в лісі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. Треба уважно вибирати місце для вогнища й облаштовувати його.
 
Ніколи не залишайте багаття без догляду! Небезпечною може бути і просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправляння паливного бака автомобіля, якщо в цей час працює двигун. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.
 
Звертаємо увагу жителів району на те, що протягом пожежонебезпечного періоду Правила пожежної безпеки в лісах України забороняють розводити багаття у лісі. Тих, хто їх не дотримується, притягують до адміністративної відповідальності.
 
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах на винних осіб громадян накладають штраф від 5 до 15 мінімумів неоподатковуваних доходів громадян.
 
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим способом: караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на такий самий термін. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
 
Звертаємося до жителів Берегівщини! Перебуваючи в лісі, дотримуйтеся Правил пожежної безпеки. Адже необережне поводження з вогнем може призвести до непоправного лиха – втрати значної кількості лісів!
 
Не забувайте: пожежу легше попередити, ніж загасити!
 
Також повідомляємо, що в ДП «Берегівське ЛГ» в місцях відпочинку і вздовж доріг загального користування, встановлено інформаційні аншлаги, біг-борди, панно, плакати на природоохоронну тематику в кількості 19 штук.
 
Цього року проведено догляд за мінералізованими смугами загальною протяжністю 11 км, в той час також перекрито позапланових доріг в ДП «Берегівське ЛГ» 30 шт. шлагбаумами.
 
На час пожежонебезпечного періоду обмежено доступ транспортних засобів до лісових масивів.
 
Кожне лісництво обладнане пожежним депо та пожежними щитами, які обладнані протипожежним інвентарем. Складені мобілізаційні плани гасіння лісових пожеж по кожній сільській раді, на території якої розміщений лісовий фонд ДП «Берегівський лісгосп».
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.