Стан підготовки до опалювального сезону закарпатських лісівників для населення – 91%
07.08.2018
Щирі вітання!
08.08.2018

У лісі на Берегівщині прокладають нову дорогу (ВІДЕО)

У 2018 році ДП «Берегівським ЛГ» заплановано будівництво лісової автомобільної дороги довжиною 0,7 км, яка знаходиться в Берегуйфалівському лісництві, квартал 33, урочище «Сорваш». За проектно-кошторисною документацією її вартість – 1,4 мільйона гривень.

Проте деякі роботи лісгосп проводить власними силами та технікою, аби зекономити кошти і заохотити найкращих працівників преміями, адже робота в лісі нелегка. Крім того, такі лісові дороги використовують і місцеві жителі, а також туристи.

Це урочище Сорваш – 33 квартал лісництва Маврера одного з 4 лісництв Берегівського лісового господарства, площа лісового фонду якого – це в основному дубові насадження – 9 тисяч гектарів. Тут будують нову лісову дорогу. Ця лісова дорога сполучається з ґрунтовою дорогою, яку побудували теж власними силами лісівники ще у 2010 році. Вона сполучає села Горбок Іршавського району та село Нижня Ремета Берегівського району. Проте деякі ділянки за цей час просіли і утворилися ями.

На даний об’єкт виготовлено позитивний висновок погодження траси лісової автомобільної дороги у ВО «Укрдержліспроекті», який підтверджує лісівничо-господарське обґрунтування доцільності будівництва лісової дороги. Також наявна проектно-кошторисна документація виготовлена ПП Сеневич Б.С. На проектно-кошторисну документацію наявний позитивний висновок лісівничо-екологічної експертизи виданий Українським науково-дослідним інститутом гірського лісівництва ім.. Пастернака (УкрНДІгірліс).
Станом на 01.08.2018 року виконано повністю перший етап земляних робіт, а саме збудовано земляне полотно лісової автомобільної дороги із кюветами та перепускними трубами. Дані роботи виконувались підрядником великоваговим гусеничним екскаватором типу Caterpillar.

Вартість 700 метрів лісової дороги, згідно з проектно-кошторисною документацією, – мільйон 400 тисяч гривень. Зекономлені кошти спрямують на преміювання найкращих працівників лісгоспу, адже праця лісівника – нелегка. За два тижні планують завершити роботи з будівництва лісової дороги.

Коментарі вимкнені.