У Кам’янецькому шкільному лісництві дітей навчають любити і оберігати природу

Ужгородський «Арборетум» слугує навчальною базою і розсадником екзотичних рослин
29.10.2015
У Щербиловському лісництві урочисто відкрили нову лісову дорогу і будиночок для лісової охорони
30.10.2015

У Кам’янецькому шкільному лісництві дітей навчають любити і оберігати природу

Добре підмічено, що діти вміють якось по-особливому відчувати природу, радіти її красі. Тому в Кам’янецькому шкільному лісництві, яке діє при ДП «Ужгородський лісгосп», дбають, щоб їхні вихованці не розтратили своєї дитячої безпосередності. У зв’язку з цим активно залучають маленьких природолюбів до вирощування саджанців, озеленення шкільної території, прибирання лісу, заготівлі корму для лісових мешканців тощо.

Добре підмічено, що діти вміють  якось по-особливому відчувати природу, радіти її красі. Тому в Кам’янецькому шкільному лісництві, яке діє при ДП «Ужгородський лісгосп»,  дбають, щоб їхні вихованці не розтратили своєї дитячої безпосередності. У зв’язку з цим активно залучають маленьких природолюбів до вирощування саджанців, озеленення шкільної території, прибирання лісу, заготівлі корму для лісових мешканців тощо.

– Ми не можемо гарантувати дітям, що кожного влаштуємо потім на роботу в лісову галузь, – каже начальник Ужгородського лісгоспу Іван Костів. — Але вчимо любити ліс, берегти природу.

За  20 років свого існування це шкільне лісництво  виховало не одне покоління лісівників. Кароліна Кичка, учениця 8 класу Кам’яницької ЗОШ, тут уже четвертий рік. Каже, що отримала непогану теоретичну базу та навчилася застосовувати  знання  на практиці. Крім цього, дівчинка бере активну  участь у різних конкурсах, змаганнях, акціях, зустрічах.

Десятикласник Владислав Іскович прийшов у шкільне лісництво трохи раніше,   вирішивши продовжити справу свого дідуся. Школяр  із задоволенням збирає насіння,  потім разом з іншими учасниками лісництва плекає молоді саджанці і висаджує їх у лісгоспі чи на території школи. Юні природолюби також підтримують дружні стосунки зі своїми «колегами» з інших областей, спілкуються з ними у соціальних мережах, часто телефонують один одному.

Загалом у Кам’янецькому  шкільному лісництві займається 20 учнів. Але майже всі школярі завжди активно допомагають лісівникам у проведенні різних заходів. Особливо дітям подобається вирощувати нові породи дерев і кущів. Торік, наприклад, привезли і висадили у лісгоспі  бінго білоба, а цьогоріч ялівець звичайний, який посадили на території свого навчального закладу.  Рослини прижилися. Діти залюбки їх доглядають.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.