Транскордонний проект “Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів” FORSOC

Робоча зустріч Закарпатських лісівників та природоохоронців
24.12.2015
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із Новим роком та Різдвом Христовим!
25.12.2015

Транскордонний проект “Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів” FORSOC

Візитною карткою впровадження нового транскордонного проекту із покращення інфраструктурних лісів стала зустріч партнерів проекту, фахових спеціалістів лісового господарства, яка відбулася 15 грудня ц.р. в м. Кошице (Словаччина).

Візитною карткою впровадження нового транскордонного проекту із покращення інфраструктурних лісів стала зустріч партнерів проекту, фахових спеціалістів лісового господарства, яка відбулася 15 грудня ц.р. в м. Кошице (Словаччина).

 Тут пройшла установча конференція проекту FORSOC „Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів” у рамках програми «SK08 Транскордонна співпраця» Норвезького фінансового механізму 2009-2014.

  Участь в роботі конференції прийняли представники всіх партнерів, зокрема від Словаччини:

– Національний лісовий центр м. Зволен;

– Міські ліси міста Кошіце;

– Церковні ліси міста Попрад “PRO POPULO”;

– Національна рада осіб з обмеженими можливостями Словацької Республіки;

від Норвегії:

– Лісовий інститут Skogdrukets Kursinstitutt (Норвегія);

від України:

– Громадська організація “Агентство сталого розвитку Карпатського регіону “Форза””;

– Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства;

– Національний природний парк “Зачарований край”.

  Щодо загальної інформації про проект, варто відмітити, що конкурс оголошено 30.09.2013 року, проте дата видачі рішення про ухвалення проекту – 08.07.2015 року. Термін реалізації проекту з 09.12.2015 – 30.04.2017 рр. Активи проекту вміщують більше 703 тис. євро.

  Сама назва проекту «Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів » вказує на основні завдання та цілі проекту, на ліквідацію бар`єрів і надання лісом послуг, особливо для людей з обмеженими можливостями.

  Розробка і втілення даного проекту має велике значення для покращення інфраструктури у лісі, для відвідувачів ці території мають високий потенціал для розвитку туризму і для розвитку місцевого регіону. Також у рамках проекту створюватимуться умови перебування у лісах громадян з обмеженими можливостями. Усі ці передумови дають можливість назвати даний проект комплексним.

  Відкрив конференцію заступник мера міста Кошіце, який привітав усіх присутніх і наголосив, що тематика даного проекту – дуже важлива і допоможе привернути увагу молодих людей до проблем навколишнього середовища, забравши їх від комп`ютерів і гаджетів.

  Згідно програми, присутні мали змогу ознайомитись з п’ятьма презентаціями партнерів проекту про їх діяльність та заходи, які передбачено для виконання в рамках проекту.

  У виступах спікери звернули увагу на відношення людини до лісу, покращення інфраструктури лісів, про лісову педагогіку як пізнавання лісів, вирішення конфлікту інтересів у природі та якісне ведення лісівництва.

  Партнери представили інформацію про заплановані заходи на період впровадження проекту:

– розробити навчальну програму і провести тренінги;

– організувати навчальні поїздки Українських лісівників у Словаччину, такі ж самі навчальні поїздки Словацьких лісівників в Україну;

– створити та облаштувати еколого-пізнавальні стежки та зелений клас;

– провести навчання тренерів, які зможуть у подальшому навчати молодь на місцях.

  Надзвичайно приємно, що як партнера проекту, НПП Зачарований край було підтримано Українським товариством охорони птахів (BirdLife International в Україні), яке погодилося надати внесок співфінансування проекту.

  Отож, подолано перший етап співпраці по збереженню лісів, їх раціонального використання. Головним девізом проекту є належність лісів для суспільства без будь-яких бар`єрів, так само без обмежень є співдружність і партнерство однодумців, які є не лише партнерами, але й друзями. А все це разом робиться заради збереження природи, для зручності людей з обмеженими можливостями та для нашого спільного майбутнього.

Коментарі вимкнені.