У Великій Доброні працює «дитсадок» для закарпатських лісів (ВІДЕО)
13.05.2017
Фахівці Свалявського лісового господарства встановили нові альтанки вздовж траси “Київ-Чоп”
15.05.2017

«Териконів» на Закарпатті не буде! Натомість – здоровий ліс

«Териконів» на Закарпатті не буде! Натомість – здоровий ліс

 Основний вектор, який задає Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства підвідомчим підприємствам – збільшення об’ємів лісовідновлення для того, щоб мінімізувати розрив між рубками і лісовідновленням.

«Починаючи з 2006 року ми щорічно проводимо акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках», головна мета якої – привернути увагу громадськості до нашого національного надбання – лісу. За площею лісового фонду Закарпаття входить до першої п’ятірки серед областей України, а за лісистістю і запасами деревини наша область займає перше місце. І ми, лісівники хочемо, щоб люди бачили, що ми висаджуємо молодий здоровий ліс і доглядаємо за ним належним чином. Ліс створює величезний потенціал для розвитку туристичної галузі, економіки, а також зростання добробуту людей Закарпаття. А лісовідновлення – найважливіша складова ведення лісового господарства. Саме якість лісовідновлення гарантує майбутнє лісової галузі нашої області. Природнє поновлення та лісовідновлення – це два ґрунтовних види відновлення лісу. Для природного поновлення існує багато видів. До прикладу для ялинників найбільш ефективним способом є залишок на лісосіці здорових дерев, які є насіннєвими деревами, забезпечуючи ґрунт хорошим генетичним матеріалом для створення наступного покоління лісу»,зазначає головний лісівник Закарпаття Валерій Мурга.

На території Закарпатської області згідно плану на 2017 рік лісовідновлення уже висаджено 10 мільйонів саджанців. Саджанці вирощують у спеціальних лісових розсадниках. Директор ДП «Брустурянського лісомисливгоспу» Михайло Бігун пишається своїми 6-ма великими лісовими розсадниками, в яких згідно останньої інвентаризації ростуть понад 2 мільйони саджанців. Це смерека, ялиця біла, бук, клен-явір, кедр європейський. Догляд за ялинами тут дбайливий. Прополка, розпушування, полив. Машинам опікатися деревам не довіряють. Працюють тільки лісокультурниці, які люблять ліс і дбають про нього, як про своїх дітей.

А у зв’язку з тим, що погодні умови в гірських районах не дозволяли займатися висаджуванням дерев, Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» продовжилася на декілька тижнів вперед. Зокрема, станом на сьогоднішній день лісовідновлено 100% площі.

Лідерами по створенню лісових насаджень залишаються ДП «Брустурянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ» ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Ясінянське ЛМГ». На землях, що вийшли з сільськогосподарського користування, найбільше нових лісів створили лісівники ДП «Верхньогірське ЛГ» (89 гектарів) та ДП «Тячівське ЛГ» (52 гектарів).

Основними породами, які висаджувались, були ялиця, ялина, дуб, бук, модрина, клен-явір.

 

Прес-служба Закарпатского ОУЛМГ

 

Коментарі вимкнені.