Актуальне інтерв’ю з директором Великоберезнянського держлісгоспу Ольгою Олень
22.03.2017
Лісівники скаржаться на засміченість лісу на кордоні зі Словаччиною і закликають не смітити
23.03.2017

Свіжа кров: у Ясінях справжня кузня майбутніх лісівників

У вівторок, 21 березня, у Міжнародний день захисту лісів на базі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру в селі Лазещина відбулася учнівська конференція на тему «Ліс в житті людини» для учасників шкільних лісництв ДП «Ясінянське лісомисливське господарство» та учнів шкіл, що знаходяться в зоні діяльності підприємства.

Основна мета заходу – відзначення Міжнародного дня захисту лісів та обговоренні важливості лісів у житті всього населення планети. У роботі конференції взяли також участь начальник відділу лісового господарства ДП «Ясінянське ЛМГ»Микола Ластовецький, керівник відділення ЗОЕНЦ «Едельвейс»Іван Бунтушак, представник Карпатського біосферного заповідника Ілля Климпуш, завуч по виховній роботі Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Абрамчук Олеся Йосипівна, учні шкільних лісництв. Загалом у роботі учнівської конференції взяли участь 57 учасників. Організатором конференції виступило ДП «Ясінянське ЛМГ».

Відкриваючи конференцію начальник відділу лісового господарства ДП «Ясінянське ЛМГ» Микола Ластовецький привітав усіх присутніх з Міжнародним днем захисту лісів та розповів про основні принципи ведення лісового господарства на підприємстві. Також з вітальним словом до учасників звернувся керівник відділення ЗОЕНЦ «Едельвейс»Іван Бунтушак, який наголосив на важливості збереження лісових ландшафтів як історичної цінності краю. Про роль природо-заповідних територій у збереженні лісових екосистем учням розповів представник Карпатського біосферного заповідника Ілля Климпуш.

Під час роботи конференції юні лісівники зробили презентацію своєї стінгазети на тему «Значення лісу для людини», поділилися здобутими знаннями про цінність лісу, як свідка історичних подій та представили наукову роботу по розробці еколого-історичного туристичного маршруту «Кукульський». Окремо презентовані учасникам засідання тема «Екологічні загрози для лісових екосистем», світлини та відео наслідків нераціонального використання лісових ресурсів й шкідливість надмірних вирубок лісів.

Опісля засідання, гуртківці зайнялися практичним завданням, посадивши 10 деревцят біля будівлі ЗОЕНЦ «Едельвейс». Окрім того, велику цікавість та захоплення у присутніх викликала інтерактивна вправа «Моє побажання лісу», яка полягала у виготовлені своїми руками книжечки-пам’ятки та формулювання свого побажання лісу. На сторінках такої книжечки основним питанням було «Що ти хочеш побачити у лісі коли прийдеш до нього через п’ять років?», відповідь на яке стала не тільки побажанням лісу, але й закликом до дій для того щоб це побажання здійснилося. В кінці заходу всі присутні мали нагоду обмінятися враженнями, думками та подискутувати на теми які були заслухані на учнівській конференції. На завершення маленькі лісівники отримали подяки від керівництва лісомисливгоспу за активну участь у заході.

 

За інформацією Прес-служби ДП «Ясінянське ЛМГ»

Коментарі вимкнені.