Шлях тропами диких звірів: журналісти зняли унікальний фільм про фауну Тячівщини (ВІДЕО)

Хороший улов: лісівники та єгері Рахівщини нарощують кількість царської риби в річках
12.12.2016
Закарпатська Іршава виступає за збереження живих ялинок
14.12.2016

Шлях тропами диких звірів: журналісти зняли унікальний фільм про фауну Тячівщини (ВІДЕО)

f5f018-1tldyw-5zr5-sg-lc
Брустурянський лісомисливгосп оповитий ялицево-смерековими й чистими смерековими лісами та рослинністю полонин. Лісові масиви підприємства приурочені в основному до схилів Привододільніх Горган і розміщуються у басейнах річки Брустурянки та її приток – річок Бертянки, Плайської і Турбату. Район розташування лісомисливгоспу має сприятливі умови для розвитку лісового і мисливського господарств. Основне лісогосподарське завдання підприємства – охорона і відтворення корінних смерекових та ялицево-смерекових лісостанів. Але сьогодні мова піде про лісових жителів і їх «опікунів».
 
Хто такі єгері? Чому в зимовий період необхідно підгодовувати лісових мешканців? Яка небезпека ховається у густому лісі? «Сам собі господар» від у пошуках хижаків і відкритті таємниць про лісових жителів і їх турботливих друзів-єгерів!
 
Закарпатські медійники показали унікальну за масштабом і складністю знімального процесу документальну картину про один з лісомисливгоспів краю.
 
Глибоко в горах Тячівщини, у Брустурянському лісомисливгоспі, цілий рік несуть чергування єгеря. Село Лопухово – місце вкрай віддалене і важкодоступне. Проїхати на машині підвищеної прохідності можна, але досить далеко і важко, адже дорогу тут востаннє капітально ремонтували ще за часів володарювання «червоних».
 
Аби дістатися красивого куточку Тячівщини, що розкинувся серед густого лісу, журналісти подолали відстань понад 200 кілометрів!fox2
 
Головний мисливствознавець ДП «Брустурянське ЛМГ» Василь Костяк провів журналістів по всіх звірячих тропах, а саме – слідах оленів, вовків, козуль і зайців. Тож операторам картини вдалося не тільки побачити сліди диких мешканців Закарпаття і зняти рідкісні кадри, але й взяти участь в унікальній операції з підрахунку чисельності цих хижаків й дізнатися чим саме вони харчуються і як єгері піклуються про пухнастих і копитних жителів держлісфонду. 
 
«Робота єгеря дуже цікава і я її надзвичайно люблю. Свою роботу я також починав з простого єгеря і займаюся нею дотепер. Для того, щоб працювати на ній треба мати бажання, хист до того. Дичина то є Боже створіння, вони розумні і так, як і люди мають свою спілкування. В угіддях Брустурянського лісомисливгоспу є дикі тварини і є хижаки, а це значить що нам є для чого жити і за ким піклуватися» , – розказав про свою роботу під час лісової мандрівки журналістам головний мисливствознавець ДП «Брустурянське ЛМГ» Василь Костяк.
 
Детальніше дивіться у ВІДЕОфільмі журналіста Філії НТКУ «Закарпатська регіональна дирекція» – Тиса-1,Тиса FM Івана Челенюка:

Коментарі вимкнені.