Сенсація. На Берегівщині шукали лелеку чорного, а знайшли орлана-білохвоста (ВІДЕО)

Лісівники Великоберезнянщини опікуються майбутнім лісом (ВІДЕО)
29.06.2019
Закарпатські лісівники оголосил конкурс-флешмоб “Забери поліетилен з собою”!
03.07.2019

Сенсація. На Берегівщині шукали лелеку чорного, а знайшли орлана-білохвоста (ВІДЕО)

На Закарпатті розпочали масштабне дослідження лелеки чорного. Ареал червонокнижного птаха в Україні, це Полісся та Карпатський регіон. І якщо у першому місці проживання вчені вже дослідили птаха, то цього року розпочали цю роботу на Закарпатті. Дослідженням лелеки чорного займаються вчені Західноукраїнського орнітологічного товариства протягом останніх десяти років.

На Закарпатті вчені проводять свою роботу вперше. Область лідирує в Україні за лісистістю, тому допомогти знайти лелеку чорного можуть не хто інші як лісівники. Напередодні, сторони узгодили з керівництвом ЗОУЛМГ план роботи на теренах області. Зокрема було вирішено розпочати з лісових масивів Берегівського держлісгоспу, а продовжити в Ужгородському. Незвичне гніздо було виявлено на території лісництва “Маурера”. Майстер лісу при обході лісових угідь виявив незвично велике гніздо на вершині дерева.

Неподалік цього місця є озеро багате рибою, де помічали лелеку чорного, тому лісівники вирішили, що гніздо належить саме йому. Однак при дослідженні гнізда виявилось, що воно не може належати червонокнижному птаху. Згодом господарі гнізда самі дали про себе знати. Пара орлана-білохвоста кружляла високо в небі. Для дослідників, як і самих лісівників, це було приємною несподіванкою, адже птах не живе у Карпатському регіоні, а бачили його востаннє тут ще у середині минулого століття. Нараз лісівники прийняли рішення не проводити поблизу гніздування жодних лісогосподарських робіт, аби у майбутньому сприяти збільшенню популяції орлана-білохвоста на Закарпатті.

Коментарі вимкнені.