Щодо публікації, оприлюдненої ТРК «Україна» про вантажівку з дровами паливними у Верхньоводянському лісництві

Валерій Мурга: «Кожен, хто порушує закон, буде покараний»
09.06.2016
Потрібно не лише реформувати лісову галузь, а й повернути довіру суспільства до її працівників, – Христина Юшкевич
10.06.2016

Щодо публікації, оприлюдненої ТРК «Україна» про вантажівку з дровами паливними у Верхньоводянському лісництві

У зв’язку з тим, що вчора у ЗМІ була оприлюднена інформація ТРК «Україна», журналисті якого працюючи на Закарпатті, зупинили вантажівку з дровами паливними у Верхньоводянському лісництві 12 травня, Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє, що після інциденту, який мав місце у Верхньоводянському лісництві ДП «В.Бичківське ЛМГ». А саме, зупинення працівниками поліції та журналістами телеканалу «ТРК «Україна» 12 травня вантажного автомобіля «Урал», водій якого перевозив паливні дрова твердолистяних порід у кількості 6 м3, які виписані згідно наряду №0694/9 від 2 березня поточного року.

Повідомляємо, що водій здійснював перевезення вантажу з кварталу 31 виділу 21 урочища Тьовшажел з рубки головного користування, залишки лісопродукції, які були заготовлені у квітні 2016 року.

З пояснень старшого майстра лісу Верхньоводянського лісництва Володимира Піпаша встановлено, що близько 14 год. 00 хв. мав місце факт затримання автомобіля. Перед виїздом водія з деревиною з лісосіки пан Володимир вніс інформацію про відпуск паливних дров до бази даних електронного обліку деревини, проте помилково зазначив замість лісосіки у кв. 31 вид. 21 лісосіку у кв.9 вид.30. Внесення інформації про відвантаження паливних дров він здійснював у адмінбудівлі Верхньоводянського лісництва та супровідні документи підвозив до місця фактичного вивезення деревини.

За даними електронного обліку деревини о 12 год. 44 хв. 12.05.2016р. паливні дрова твердолистяних порід в кількості 6 м3 з биркою № 78979417 були реалізовані згідно товарно-транспортної накладної №3КБ230333.

Разом з тим, у відповідності до пунктів 4.2., 4.4. та 4.5. розділу 4 посадової інструкції контролера лісозаготівельного виробництва (приймальника деревини), останній зобов’язаний маркувати деревину шляхом таврування вручну, перевіряти якість таврування та виправляти брак і оформляти документи та марковану продукцію згідно «інструкції з обліку продукції лісозаготівель, лісопилювання, і деревообробки на підприємствах державного агентства лісових ресурсів України».

Таким чином, було встановлено, що Володимир Піпаш порушив п. 3.1. розділу 3 Тимчасової інструкції з електронного обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України, затвердженої Наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 27.06.2012р. за № 202.

По виявленню порушення під час відпуску лісопродукції було керівництвом підприємства було призначено службове розслідування. За результатами якого старшому майстру лісу Володимиру Піпашу винесено догану за помилково внесені дані до товаро-супровідних документів.

Після цього, за вказівкою керівника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги була призначена раптова ревізія лісових обходів Верхньоводянського лісництва на предмет виявлення незаконних рубок і лісопорушень.

Наразі перевірка триває. Відповідальність за порушення буде досить серйозна, а всі винні будуть покарані. Результати службових розстелень передані до правоохоронних оранів.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.