Туристи засмітили найвище озеро України
03.10.2016
Працівники Ясінянського лісгоспу упорядкували виток Чорної Тиси
06.10.2016

Лісівники постаралися, щоб дичина не загинула взимку

Карл Пал працює у Хустському лісодослідному господарстві районним мисливствознавцем уже понад 30 років. Хоча мисливством лісівники не займаються – ведуть тільки контроль над угіддями.

На нашій території працюють три тимчасові лісокористувачі мисливських угідь – Громадська організація Хустська районна організація «УТМР», Громадська організація «Мисливський клуб «Плай 2» та Громадська організація «Лісівник». Територію на тимчасове користування надає обласна рада на обмежений термін – від 15 до 40 років. При цьому самі лісівники мисливством не займаються.

Журналісти ТРК «М-студіо» побували на території Громадської організації «Лісівник», де дізналися про мешканців лісових угідь і роботу лісівників у допомозі тваринам. У держлісфонді Хустщини зазвичай водяться козулі, олені, кабани, борсуки та навіть ведмеді. Аби тваринам було комфортно перезимовувати, лісівники створюють ділянки для їхнього підкормлення.

«Кукурудзу з великою охотою поїдають козулі, концентрований корм – кабани, а також тварини спеціально для тварин роблять солонці, сіль у яких допомагає підтримували мінерально-сольовий баланс», – каже районний мисливствознавець Карл Пал.

У свою чергу майстер лісу ДП «Хустське ЛДГ» Юрій Бабич розповідає:

«Дичина поїдає яблука тільки, як починають вони опадати. Тому лісівники ніколи не збирають яблука у лісових угіддях ні для кого іншого, а тільки для тварин. Ми з колегамы робимо всe можливе, щоб тварини не загинули взимку».

До речі, однією з причин зростання за останні роки чисельності кабана та козулі на Хустщині є їхнє підживлення.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.