Лісівники постаралися, щоб дичина не загинула взимку

Туристи засмітили найвище озеро України
03.10.2016
Працівники Ясінянського лісгоспу упорядкували виток Чорної Тиси
06.10.2016

Лісівники постаралися, щоб дичина не загинула взимку

Карл Пал працює у Хустському лісодослідному господарстві районним мисливствознавцем уже понад 30 років. Хоча мисливством лісівники не займаються – ведуть тільки контроль над угіддями.

На нашій території працюють три тимчасові лісокористувачі мисливських угідь – Громадська організація Хустська районна організація «УТМР», Громадська організація «Мисливський клуб «Плай 2» та Громадська організація «Лісівник». Територію на тимчасове користування надає обласна рада на обмежений термін – від 15 до 40 років. При цьому самі лісівники мисливством не займаються.

Журналісти ТРК «М-студіо» побували на території Громадської організації «Лісівник», де дізналися про мешканців лісових угідь і роботу лісівників у допомозі тваринам. У держлісфонді Хустщини зазвичай водяться козулі, олені, кабани, борсуки та навіть ведмеді. Аби тваринам було комфортно перезимовувати, лісівники створюють ділянки для їхнього підкормлення.

«Кукурудзу з великою охотою поїдають козулі, концентрований корм – кабани, а також тварини спеціально для тварин роблять солонці, сіль у яких допомагає підтримували мінерально-сольовий баланс», – каже районний мисливствознавець Карл Пал.

У свою чергу майстер лісу ДП «Хустське ЛДГ» Юрій Бабич розповідає:

«Дичина поїдає яблука тільки, як починають вони опадати. Тому лісівники ніколи не збирають яблука у лісових угіддях ні для кого іншого, а тільки для тварин. Ми з колегамы робимо всe можливе, щоб тварини не загинули взимку».

До речі, однією з причин зростання за останні роки чисельності кабана та козулі на Хустщині є їхнє підживлення.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *