ДП «Воловецьке лісове господарство»

ДП «Довжанське лісомисливське господарство»
25.03.2015
ДП “Виноградівське лісове господарство”
25.03.2015

 

Про підприємство

Сайт: dpvlg.com.ua

Сторінка в соціальній мережі Facebook Facebook

Керівництво:

Росол Василь Васильович директор
Панькулич Любов Іванівна  головний бухгалтер
Стецо Мирон Іванович головний лісничий
Чакава Ганна Іванівна головний економіст
Андрійчак Василь Васильович мисливствознавець

Воловецьке лісове господарство розташоване на півночі західної Закарпатської області, на території Воловецького адміністративного району. За лісогосподарським районуванням Західного регіону України територія підприємства віднесена до лісогосподарського району Стрисько-Міжгірської Верховини, який охоплює Горгано-Полонинське міжгір’я, в межах Стрисько-Сянської і Воловецько-Міжгірської Верховини. Лісовий фонд підприємства розміщений у межах Воловецько-Міжгірської Верховини, на   південних макросхилах Вододільного хребта і північних макросхилах Полонинського хребта та їх відрогів.

Характерними типами лісу тут виступають вологі смереко-ялицеві та смерекові бучини су бучини. Корінні лісові формації представлені переважно буковими лісами. У деревостанах, що розповсюджені до висоти 800 метрів над рівнем моря, може переважати ялиця, а вище – бук. У складі насаджень присутній явір, ільм, ясен. Граб трапляється рідко. Згадані буково-ялицеві деревостани мають високу продуктивність. При І-ІА бонітетах їх запаси на 1 гектарі стиглого лісу можуть сягати 1000-1100 куб.м. Такі деревостани вирізняються біологічною стійкістю і добре виконують захисні функції.

Свою природоохоронну діяльність та ведення лісового та мисливського господарства підприємство здійснює на земельних ділянках лісового фонду площею 27281 га, яких 25408 вкриті лісовою рослинністю.

Лісогосподарські заходи, що охоплюють майже всю площу лісового фонду лісгоспу, плануються і проводяться на типологічній і генетико-селекційній основі. Типологічне різноманіття, що викликане значним вертикальним і горизонтальним розчленуванням рельєфу, спонукає лісників до індивідуального підходу під час проведення лісогосподарських заходів на кожній окремій лісній ділянці лісового фонду. Для здійснення цих заходів у відповідності до вимог досягнень науки, техніки, технології і передового досвіду у лісгоспі створена лісонасіннєва база, до якої входять постійні лісонасіннєві ділянки дуба скельного, бука лісового, ялини європейської, ясена звичайного. Згідно з проектом організації ведення та розвитку лісового господарства проводяться доглядові рубання, при необхідності здійснюються санітарно-оздоровчі заходи.

У стиглих деревостанах експлуатаційних лісів, у межах розрахункової лісосіки, проводяться рубки головного користування: поступові – у насадженнях букової формації та переважанням у складі ялиці, і суцільні – учистих смерекових насадженнях. Лісовідновлення здійснюється щоріснона площі 120 га. Перевагу надають способам природного поновлення лісу, але застосовують і штучні способи – посадку і посів. Садивний матеріал вирощують у власних розсадниках, у тому числі і в індивідуальних. Невелику кількісь садивного матеріалу, переважно декоративних порід, реалізують для потреб району під час проведення робіт з благоустрою та озеленення.

ДП «Воловецьке лісне господарство» – одне з підприємств, де найбільш поширені похідні ялинники у буковій зоні. Це є проблемою, яка розпочалася   в період так званої «ялиноманії» наприкінці ХІХ століття і продовжувалася до 60-х років ХХ століття. І тепер на сотнях гектарів лісового фонду зростають похідні ялинки, які потрібно поступово, в міру досягнення ними технічної стиглості, замінювати на корінні за породним складом насадження. Це одне з головних лісогосподарських завдань колективу лісгоспу. Наступним – є впровадження засад сталого розвитку у лісогосподарське виробництво шляхом переформування   одновікових насаджень в різновікові, які краще виконують екологічні функції. Це передусім, потрібно здійснювати для лісів, що віднесені до категорії зависності, а їх у лісгоспі більше половини лісового фонду.

В лісгоспі, як і в інших лісогосподарських підприємствах, ведуть мисливське господарство, сприяють розвитку побічного користування лісом та рекреаційно-оздоровчої індустрії.

Свою перспективу колектив вбачає у подальшому вирощуванні високопродуктивних та якісних насаджень для нарощення екологічного потенціалу лісів та забезпечення, насамперед, місцевого товаровиробника цінними лісовими сировинними ресурсами.

Контакти:

89100, Закарпатська обл., Воловецький р-н, смт. Воловець, вул. Фабрична, 2.

тел.: +38(03136) 2-28-51,
e-mail:  vdlg@ukr.net