ДП «Великобичківське лісомисливське господарство»

ДП “Виноградівське лісове господарство”
25.03.2015
ДП «Великоберезнянське лісове господарство»
25.03.2015

 

Про підприємство

Сайт: vbychkivlmg.com.ua

Керівництво підприємства

Сойма Юрій Михайлович директор
Ясінчак Роман  Васильович головний лісничий

Займає площу 53332 га. За площею це найбільше підприємство в Закарпатському обласному управління лісового господарства. Лісові насадження підприємства за комплексним лісогосподарським районуванням Західного регіону України відносяться до лісогосподарських районів Полонинських Карпат з буковими та ялицево-буковими лісами і Вулканічних Карпат та міжгірних улоговин з буковими лісами, а у передгірній зоні частково і з дубово-буковими лісами. Ще одна частина насаджень розташована у високогірному лісогосподарському районі з ялицево-смерековими і частими смерековими лісами.

Лісове господарство на підприємстві ведеться за принципом безперервного і невиснажливого лісокористування на типологічній і генетико-селекційній основі. Для цього у лісо-мисливгоспі створена лісо-насіннєва база, яка складається із 72,2 га постійних лісо-насіннєвих ділянок дуба черещатого, модрини європейської та ясена звичайного, 137 га генетичного резерву ясена звичайного, 12 плюсових дерев різних лісо-утворюючих порід. Вирощування садивного матеріалу з насіння із цінними спадковими властивостями проводиться у 15 постійних лісових розсадниках загальною площею 4,2 га. Вирощений садивний матеріал забезпечує потребу підприємства у стандартних сіянцях та саджанцях для створення нових лісів та об’єктів озеленення. Частина садивного матеріал залишається для реалізації. У лісо-мисливгоспі добре організовані і тимчасові розсадники, під наметом материнських деревостанів, здебільшого букових. У такий спосіб також одержують стандартний садивний матеріал, але в умовах вирощування, що максимально наближені до природних. Такий садивний матеріал вирізняється покращеними генетико-селекційними ознаками, бо пройшов ретельну перевірку природним добором.

Лісо-мисливгосп щорічно проводить лісовідновлення на площі біля 150 га. На третині лісокультурного фонду відновлення майбутніх лісів проводиться шляхом природного поновлення. Це здійснюється в основному на зрубах, що вийшли з-під букових та буково-ялицевих насаджень. Під час проектування лісових культур враховується вимога щодо створення нових лісів з корінних за породним складом насаджень. Перехідних залишків лісокультурного фонду на підприємстві немає. Приживлюваність культур за останні роки становить в середньому 93,3%.

Майже до 70-80 років проводяться лісогосподарські догляди, а при потребі і санітарно-оздоровчі заходи, для формування і утримання в належному санітарному стані лісів, що вирощуються. Такі заходи забезпечують досягнення у стиглому віці високої продуктивності деревостанів, виконання ними захисних, рекреаційно-оздоровчих та природоохоронних функцій на оптимальному рівні.

У лісовому фонді лісо-мисливгоспу знаходиться 8 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 4474 га. Зареєстровано 20 джерел мінеральних вод. В останнє десятиліття вже стало традицією, що Лісо-мисливгосп передає кращі земельні ділянки високопродуктивних стиглих лісів до складу Карпатського біосферного заповідника, одночасно приймають до свого складу розладнані ліси колишніх колгоспів і радгоспів. З цього приводу колектив підприємства вважає, що це стратегічно правильний крок, який ніким, крім державних підприємств системи Держкомлісгоспу України, не може бути зроблений. Бо тільки ці підприємства є прикладом піклування про ліси, тільки вони у змозі взяти відповідальність за всі ліси регіону, незалежно від їх відомчої підпорядкованості.

За функціональним поділом лісів у відповідності до їх екологічного і соціально-економічного значення до категорій захисних, рекреаційно-оздоровчих лісів та лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення віднесено 51,6% площі лісового фонду лісомисливгоспу. Решту 48,4% лісів віднесено до експлуатаційних, які поряд з екологічними функціями, покликані забезпечувати потреби господарського комплексу у деревині.

Діяльність лісомисливгоспу, звичайно спрямована і на ведення мисливського господарства. На території підприємства водяться такі звірі як олень, кабан, козуля, ведмідь, борсук, рись, видра, куниця, норка горностай, ласка, тхір та інші. Цей багатий тваринний світ потребує пильної і надійної охорони, а також умілої і законної організації полювання. Всі заходи здійснюються у відповідності до проекту мисливського впорядкування.

Характерним є те, що на підприємстві, крім основної діяльності, займаються заготівлею і частковою переробкою не деревинної продукції лісу. Ліси підприємства чи не найбагатші в районі на дикоростучі плоди і ягоди, лікарську сировину.

Останнім часом посилену увагу було звернуто на рекреаційну діяльність. Багато роботи зроблено для розвитку рекреаційного лісокористування. Лісо-мисливгосп має чудові будинки, підготовлені для прийому мисливців і туристів. Розроблена і впроваджена система рекреаційних маршрутів, які об’єднують численні рекреаційні місця та мальовничі куточки чудового гірського краю, з виходом на передгір’я та високогір’я. Цими маршрутами та іншими гірськими стежками і плаями можна прокрокувати десятки кілометрів, аби тільки поглянути на красу Карпатських гір, почути шум гірських вітрів та стрімких потоків.

 Контакти: 

90615, Закарпатська обл., Рахівський р-н с. В.Бичків, вул. Промислова, 39.тел.: +38(03132) 3-33-04, e-mail: lishospvb@i.ua