ДП «Перечинське лісове господарство»

ДП «Рахівське лісове дослідне господарство»
25.03.2015
ДП «Мукачівське лісове господарство»
25.03.2015

Про підприємство

Сторінка в соціальній мережі Facebook

Сайт – https: https://plh.com.ua/

Кополовець Ярослави Михайлович      Директор
Гарбутяк М.Ю.                                      Головний бухгалтер
Романюк В.А.                                             Головний інженер
Пономаренко В.В.       Головний економіст

Перечинське лісове господарство розташоване на північному заході Закарпатської області. Площа лісового фонду, що надана у постійне користування лісгоспу для введення природоохоронної і виробничої діяльності, становить   37920,6 га.

Основним завданням діяльності лісгоспу є вирощування високопродуктивних лісів, оптимально використовуючи потенціал лісо рослинних умов. При цьому Важливого значення надають відтворенню і розширенню площ корінних лісостанів.

Ліси підприємства займають гірські схили Полонинського хребта вздовж лівого берега річки Уж на відрізку між Перечином і Ужгородом. Лісовий фонд представлений насадженнями   з переважанням у складвбука, дуба, граба, ясена, ялиці, ялини. Є осередки основних насаджень. Відсоток   лісистості – 63,5 %.

За лісорослинним районуванням Західного регіону України насадження лісгоспу розташувались у лісогосподарському районі Полонинських карпат з буковими лісами та лісогосподарському районі Вулканічних карпат та   та міжгірних улоговин з буковими та дубово-буковими передгарними лісами.

ДП «Перечинське лісове господарство» славиться лісівничими здобутками з введення в лісові насадження, для підвищення їх продуктивності, таких цінних інтродуцентів як каштан їстівний, псевдо тсуга тисолиста, сосна Веймутова та ін.. Зокрема, у насадженнях псевдотсуги   тисолистої, ділянки яких почали закладатись ще 1906 року, запас ростучого лісу сягає 1200 куб.м на 1 га. У цьому підприємстві вперше у Закарпатті розпочався і тепер триває експеримент з відновлення лісу на верхній межі його розповсюдження (полонина Рівна). Це робиться з метою підвищення гідрологічних функцій лісової рослинності.

У лісгоспі створено постійну лісонасієву базу площею 34.3 га. Заготовлене тут якісне насіння використовується для вирощування стандартних сіянців лісоутворюючих порід. Лісгосп повністю забезпечує свої потреби у садивному матеріалі і навіть реалізує іншим лісогосподарствам, у тому числі і за кордон.

Надаючи перевагу відновленню майбутніх насаджень шляхом природного поновлення, у лісгоспі широко використовують сучасні способи посадки і посіву, тобто штучне відновлення майбутнього лісу. Проте, незалежно від способу відновлення насаджень у лісовиків лісгоспу є одна головна мета – вирощувати корінні за породним складом деревостани.

Як і всюди, при вирощувані одновікових деревостанів, тут надають важливого значення проведенню лісогосподарських заходів з формування майбутніх деревостанів. Майже до 70-80-річного віку проводяться доглядові рубання та при потребі санітарно-оздоровчі заходи.

Найскладнішими і найвідповідальнішими є проведення лісогосподарських заходів у насадженнях з додатковим введенням при посадці порід-інтродуцентів або взагалі з введенням порід у більшій кількості, ніж їх зростає у корінних деревостанах даних умов. Однак, вже не одне покоління перечинських лісівників вміло експериментує, вводячи до складу корінних лісостанів інші цінні технічні та декоративно-естетичні породи. Це дає можливість підвищувати продуктивність насаджень в категорії експлуатаційних лісів та покращувати естетичну цінність ландшафту у категорії рекреаційно оздоровчих лісів.

У лісовому фонді підприємства, крім ресурсів деревини, є можливість у достатній кількості заготовляти березовий сік, дикоростучі плоди та ягоди, лікарську сировину, гриби. Ці дари природи на даний час промислово використовуються не повною мірою, хоча є екологічно чистішими, ніж в інших регіонах України. Поки що на теренах перечинських лісів у великій кількості йде заготівля грибів, дикорослих ягід, плодів жителям навколишніх сіл і міст, включаючи й обласний центр – м.Ужгород. Максимальні норми безоплатного збору громадянами дикорослих трав’яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів встановлюються органами виконавчої влади за поданням органів лісового господарства.

Наявність в межах лісового фонду санаторно-оздоровчих закладів, будинків відпочинку, рекреаційних об’єктів зобов’язує працівників лісгоспу здійснювати роботи щодо благоустрою прилеглих територій.
Мисливське господарство ведеться відповідно до вимого Лісового кодексу України та законів України «Про тваринний світ», «Про мисливське господарство та полювання». Використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів здійснюється з урахуванням збереження сприятливих умов для життя диких тварин.

Контакти:

89200, Закарпатська обл., Перечинський р-н, м. Перечин, вул. Будівельників, 7.
тел.: +38(03145) 2-15-77,
e-mail:plh@ukr.net