ДП «Міжгірське лісове господарство»

ДП «Мокрянське лісомисливське господарство»
25.03.2015
ДП «Довжанське лісомисливське господарство»
25.03.2015

90000, Закарпатська обл., Міжгірський р-н, смт. Міжгіря, вул. Незалежності, 64.

тел.: +38(03146) 2-18-90, e-mail: mdlg@ukr.net

Сторінка в соціальній мережі Facebook

mdlg.com.ua

Бойко Петро Юрійович директор
головний лісничий
Ледчак Оксана Йосипівна головний бухгалтер
Милян Ганна Петрівна головний економіст

    Про підприємство

       Державне підприємство «Міжгірське лісове господарство» розташоване на північному сході середньої частини Закарпаття. Загальна площа лісового фонду, який наданий підприємству у постійне користування для ведення лісового господарства та здійснення природоохоронної діяльності, сягає 31513 га. Лісовою рослинністю вкрито 29238 га земель, з яких на площі 11928 га переважають у складі хвойні породи, на 17102 га домінують твердолистяні породи і тільки 208 га займають деревостани з м’яко листяних порід. Загальний запас ростучого лісу 10501 тис. куб. м.

За комплексним районуванням західного регіону України територія лісгоспу відноситься до Гірсько-карпатського лісогосподарського округу з розташуванням у трьох лісогосподарських районах: Стрийсько-Міжгірської Верховини, Полонинських Карпат та Високогірному районі.

Адміністративно-організаційна структура ДП «Міжгірське ЛГ» :

 • Ізківське –   4051,7 га;
 • Лопушанське  –  4176,0 га;
 • Майданське –  3981,9 га;
 • В.Бистирянське –  4562,0 га;
 •  Міжгірське –  4906,4 га;
 • Запередіянске –  4352,2 га;
 • Вучківське – 5183,0 га.
 • Деревообробний цех;
 • Транспортно-ремонтний цех.

Поділ лісів на категорії захисності:

 • Ліси природоохоронного призначення – 696,7 га;
 • Рекреаційно-оздоровчі ліси                    – 2936,1 га;
 • Захисні ліси                                                 – 11873,2 га;
 • Експлуатаційні ліси                                  – 13050,2 га.

Площа природно-заповідного фонду             –  773,89 га.

Загальна площа лісовідовлення за рік              – 237,3 га:

в.т. числі природне поновлення                           – 150,2 га.

Рубки догляду за рік                                                  – 251,8 га.

Річна розрахункова лісосіка                     – 42,4 тис. куб.м.;

в т.я.  шпилькове господарство               – 21,48тис. куб.м;

Наведені особливості розташування території лісгоспу враховуються під час проведення лісовпорядкування, яке здійснюється на лісо-типологічній основі. Проектами лісовпорядкування передбачено таку організацію та ведення лісового господарства, які б повною мірою забезпечували збереження існуючих особливостей природного розташування і відтворення основних лісо утворюючих порід, збереження та підвищення продуктивності лісостанів, а також формування корінних за породним складом насаджень та оптимальної вікової структури лісів.

Лісгоспу притаманні новаторські підходи до організації лісогосподарського виробництва. Уміле комплексне планування і проведення лісогосподарських заходів, що базується на пріоритетності екологічних підходів до господарювання у лісах, з урахуванням зональних, природних та економічних умов, забезпечує повне й ефективне використання земель лісового фонду, підвищення продуктивності і якості лісових насаджень та, а це найголовніше, посилення захисних, рекреаційно-оздоровчих і взагалі, природоохоронних функцій лісів. Зокрема, коефіцієнт співвідношення вкритих лісовою рослинністю земель до загальної площі лісового фонду тут сягає величини 0,93, що вказує на ефективне використання земель лісового фонду для зростання лісових насаджень. Самі ж насадження в основному представлені корінними за породним складом деревостанами другого і вищих бонітетів, тобто кращими за продуктивністю і якістю в цих умовах зростання. Середній запас ростучого лісу на 1 га сягає 360 куб. м. У свою чергу, продуктивніші насадження, безумовно, інтенсивніше виконують екологічні функції.

Про великий природоохоронний потенціал лісів Міжгірщини красномовно засвідчує факт створення на кращих землях лісгоспу з високопродуктивними, в основному стиглими, деревостанами НПП «Синевир». Понад 27 тисяч га лісового фонду, століттями формованого, доглянутого і збереженого міжгірськими лісівниками, було передано до природно-заповідного фонду з метою подальшого, на більш високому рівні, збереження природної різноманітності ландшафтів, тваринного і рослинного світу.

ДП «Міжгірське лісове господарство» – єдине серед підприємств такого профілю, яке, крім лісогосподарської та мисливської діяльності, займається будівництвом і має у своєму складі будівельну дільницю. Таке явище зумовлене гострою потребою району в будівництві та ремонті об’єктів соціальної сфери. Тому лісгосп і пішов свідомо на зміну профілю в деякій частині своєї діяльності, як і в інших лісогосподарських підприємствах, вирощують стандартний садивний матеріал для відновлення і створення лісів майбутнього. Проте за садивним матеріалом сріблястої ялини та за досвідом з її вирощування рекомендується їхати саме до між гірських лісівників.Високої культури виробництва ДП «Міжгірське лісове господарство». Прояви високої виробничої культури розпочинаються з контори лісгоспу, де все організовано для роботи на сучасному рівні і до найвіддаленіших дільниць і обходів, де працюючі, забезпечені умовами праці, з повною відповідальністю і віддачею виконують ввірену їм роботу. На підприємстві високо цінується кваліфікація від робітника до керівника. За високу кваліфікацію та бездоганну роботу з року врік відзначаються кращі працівники лісгоспу. Характерним є те, що вже кілька років поспіль міжгірці отримують призові місця на обласному, всеукраїнському і міжнародному рівнях в змаганнях з професійної майстерності вальників лісу.