Понад 1500 саджанців бука та ялиці висадили у Верхньоволовецькому лісництві

Міжгірські лісівники допомогли в озелененні
20.04.2018
Тільки у лісфонді Богданського та Говерлянського лісництв висаджено близько 10 тисяч саджанців
20.04.2018

Понад 1500 саджанців бука та ялиці висадили у Верхньоволовецькому лісництві

Весна – одним днем красна. Цим правилом керуються лісівники ДП «Воловецьке лісове господарство». На Воловеччині ця пора року наступає значно пізніше, скажімо на рівнині аграрії засівають поля, а в горах ще лежить сніг. Тому у гарячу пору весняної лісокультурної кампанії, наші лісівники висаджують не тільки у погожий день, а й у негоду.

В акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка відбулася у вівторок у 18 кварталі взяли участь працівники ДП «Воловецьке лісове господарство» та 22 учнів дев’ятого класу шкільного лісництва Гукливської ЗОШ І-ІІ ступенів. Посадки проходила за схемою 8 рядів бука та 2 ряди ялиці.

На ділянці площею 0,3 га на території Гукливської сільради висаджено понад 1500 саджанців бука та ялиці. Одиночно в гірську землю висаджували явір та ясен, адже змішані насадження біологічно стійкіші до хвороб, шкідників та природних стихій, зокрема, вітровалів й несуть вищу продуктивність. Дерева доповнюють одне одного. Коли ліс однотипний – він слабкий до зовнішніх природних явищ, – каже в. о. головного лісничого ДП «Воловецьке лісове господарство» Мирон Іванович Стецо,  – тому поряд із хвойними насадженнями висаджуємо листяні культури із стрижневою кореневою системою. Саджанців маємо вдосталь, адже вирощуємо їх у тимчасових та індивідуальних розсадниках, – продовжує Мирон Іванович.

З самого початку помічник лісничого Верхньоволовецького лісництва Олег Дячишин та майстер лісу Сергій Федорович Щобак ознайомили дітей з метою акції провели інструктаж щодо техніки безпеки, пояснили важливість лісу і дерев, як невідємної складової природи, показали майстер-клас, як саме правильно висаджувати у грунт відібрані саджанці, адже дотримання всіх необхідних технологій посадки – це запорука стовідсоткової приживлюваності і подальшого росту молодих деревець, зауважували досвідчені лісогосподарники.

За словами директора Воловецького лісового господарства Василя Росола, цієї весни працівники лісового господарства проведуть посадку 90 га молодого лісу, а всього цьогоріч планується заліснити 122 га лісових ділянок. Одночасно лісівники сприяють і природному лісовому поновленню. Щоб успішно щороку проводити лісокультурну кампанію, восени лісівники заготовляють насіння хвойних та інших основних лісоутворюючих порід. 

Традиційно основними лісоутворюючими породами є листяні та шпилькові породи – бук лісовий і ялиця біла. 

– Все приживеться, – упевнений лісничий Верхньоволовецького лісництва Михайло Далекорей. – Посадка проводиться в ідеальних умовах – грунт не пересохлий, свіжий, посадковий матеріал добрий для посадки. Так що вже через кілька років гукливські учні, які беруть участь у акції,  будуть сюди приходити, щоб побачити «своє» деревце. Робота проходила досить швидко, рядки були засаджені з дотриманням технології лісівництва. 

– Традиційно і з ентузіазмом долучилися до садіння дерев на територіях свого населеного пункту школярі, – каже  директор Гукливської ЗОШ І-ІІ ступенів Володимир Гребеняк. – 22 учнів 9 класу, які є учнями шкільного лісництва отримали від організаторів спецодяг та кепки з логотипом «Майбутнє лісу – у твоїх руках» і виявили бажання висаджувати  деревцятка.

Залишається сподіватися, що всі деревця приживуться і вже через кілька років тут зашумить молодий ліс, – відзначив майстер лісу Сергій Щобак. Пам’ять про нове життя буде жити не тільки в серцях людей, а й в цих яличках, буках, яворах та ясенах.  

З великим натхненням і бажанням, щоб кожен саджанець прижився, стартувала цьогорічна посадка. І вже за декілька годин учасниками акції було висаджено 1500 сіянців деревних лісових порід.  

Після проведення посадки юних любителів природи лісогосподарники почастували печеною картоплею з салом та пригостили солодощами.

Про любов до природи та значення лісу для життя можна говорити багато. Проте, хоча б одне практичне заняття чи навчальна екскурсія до лісу дасть вагоме розуміння цінності лісових ресурсів та надати ще більше усвідомлення значення природи в цілому. Тим більше, коли особлива увага навчанню, практиці та пізнанню надається підростаючому поколінню, – відзначає в. о. головного лісничого ДП «Воловецьке лісове господарство» Мирон Стецо.

Лісівники щиро подякували усім, хто долучився до весняної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та закликають не бути байдужими до лісовідновлення, запрошують усіх долучатися до зелених акцій «Майбутнє лісу у твоїх руках» й разом берегти зелене майбутнє від пожеж.

Коментарі вимкнені.