Державне підприємство «Ужгородське ЛГ» відсвяткувало своє сімдесятиріччя
22.12.2015
Робоча зустріч Закарпатських лісівників та природоохоронців
24.12.2015

Перевірити легальність придбаної ялинки можна через Інтернет

Як відомо, реалізовані державними лісгоспами хвойні деревця, мають спеціальні бирки. Ввівши у базу даних вказаний номер, кожен покупець може перевірити таким чином, звідки прибула новорічна красуня, а заодно її розмір та іншу інформацію. Найбільшу кількість ялинок заготовляють підприємства гірських районів. Але невеличкі плантації зі шпильковими насадженнями мають і окремі лісництва у низинних держлісгоспах.

Як відомо, реалізовані державними лісгоспами хвойні деревця, мають спеціальні бирки. Ввівши у базу даних вказаний  номер, кожен покупець може перевірити таким чином, звідки прибула новорічна красуня,  а заодно її розмір та іншу інформацію. Найбільшу кількість ялинок заготовляють підприємства гірських районів. Але невеличкі плантації зі шпильковими насадженнями мають і окремі лісництва у низинних держлісгоспах.

 Є така плантація, зокрема, у Кленовецькому лісництві, що на території ДП «Мукачівське ЛГ». Заклали її  майже сім років тому на площі 0,2 га. За цей час ялинки виросли до двох і більше метрів.  Як розповідає лісничий Василь Бідзіля, ця плантація спершу мала експериментальний характер.  Лісоводи планували дослідити, чи зможуть лісові красуні  прижитися у таких умовах. Ялинки розрослися на славу.   На сьогодні із 450 таких деревцят кленовецькі лісоводи вже реалізували понад сто.

-Ми і надалі збираємося закладати подібні плантації із шпильковими насадженнями, — зауважує Василь Бідзіля. – Кошти від їх реалізації потім використовуємо для лісогосподарських потреб. Щоправда, останнім часом чимало місцевих жителів практикують вирощувати  власні ялинкові ділянки. Але середня вартість наших ялинок нижча, порівняно з ринковою, і становить близько 60 гривень.

Процес заготівлі кожного  новорічного дерева вимагає дотримання конкретних, затверджених чинним законодавством,  правил. За словами старшого майстра лісу Кленовецького лісництва Михайла  Соскіди, ялинку після зрізування вимірюють, чіпляють на неї бирку, потім інформацію  вносять у спеціальну  базу даних і тільки тоді відправляють на реалізацію.

Цьогоріч державні підприємства Закарпатського ОУЛМГ готові реалізувати 43665 новорічних ялинок, заготовлених на спеціально створених плантаціях, при розчищенні квартальних просік, протипожежних розривів, на трасах ліній електропередач, від рубок догляду за лісом. Вартість  залежить від їх довжини і в середньому за одне деревце  становить 60 гривень. Причому ялиці коштують дорожче на 20-30 гривень. Лісоводи запевняють: ялинок вистачить кожному.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Коментарі вимкнені.