Олександр Дуфінець обґрунтував інформацію про вирубку дубів на Свалявщині (ДОКУМЕНТИ)

Держлісагентство розпочинає акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках»
03.03.2017
У Тячівського держлісгоспу з’явився свій логотип
06.03.2017

Олександр Дуфінець обґрунтував інформацію про вирубку дубів на Свалявщині (ДОКУМЕНТИ)

Директор Свалявського лісгоспу Олександр Дуфінець обґрунтував інформацію про вирубку дубів на Свалявщині, у селі Стройне

Так учора, 3 березня в селі Стройне громадяни виступили проти вирубки дубів та буків в Свалявському та Дусинському лісництвах. Люди переконані, що вирубки неправомірні. Кажуть, що рубки тут проходили і в попередні роки, а тепер під вирубку відведено понад 80 так званих “ділових” дубів одразу біля села. При цьому, хворі та сухі дерева у рубку, за словами жителів села, не відведені. Крім того люди скаржаться на розбиті лісовозами дороги та запевняють, що через вирубку дерев влітку в селі зникає вода. Також стройничани занепокоєні й тим, що через постійні рубки неподалік села у людей не залишилось місць для відпочинку, збору грибів та ягід. Також, місцеві мешканці звернули увагу на те, що у лісі немає жодної інформації щодо відведеної рубки та не встановлено граничні стовпчики, які зазначають межі лісосіки. Занепокоєні стройничани і тим, що ліс трелюють через територію, де проходить міжнародний газопровід.

У свою чергу, директор лісового господарства Олександр Олександрович при спілкуванні з журналістами поясни, що усі рубки на території лісгоспу законні:

“Лісосіки відводяться лише там, де це є дозволено. Лісорубочний криток на рубку в урочищі “Дуби виписано 2 березня. Проводяться заплановані заходи з лісовпорядкування, вибіркова прохідна рубка. Усього тут відведено під вирубку 260 куб. лісу. Є всі погоджуючі документи та матеріали”, – зазначив Дуфинець.

У підтвердження своїх слів очільник Свалявського лісгоспу передав копії відповідноїї документації та зазначив, що незначні порушення, зокрема щодо розміщення в урочищі інформації про лісосіку та встановлення граничних стовпчиків будуть якнайшвидше усунуті.

Також Олександр Дуфінець зазначив, що за 2016 рік лісгосп сплатив до сільського бюджету майже 250 тисяч гривень відшкодування за рубки на території сільради.
Водночас лісівник зауважив, що вичерпну інформацію та документацію стосовно двох інших рубок буде надано вже в понеділок, 6 березня.

Голос Карпат

Коментарі вимкнені.