Одним із напрямків лісогосподарського виробництва є вирощування декоративного посадматеріалу на Закарпатті

Христина Юшкевич звернулася до голів ОДА з проханням сприяти на місцях вирішенню проблеми незаконних рубок
15.06.2016
Обласні управління лісового та мисливського господарства мають посилити контроль над здійсненням санітарних рубок, – Христина Юшкевич
16.06.2016

Одним із напрямків лісогосподарського виробництва є вирощування декоративного посадматеріалу на Закарпатті

У ДП «Великоберезнянське лісове госпарство» займаються цією справою 7 лісництв: Бистрицьке, Великоберезнянське, Волосянківське, Жорнавське, Костринське, Лютянське, Чорноголівське.

Загальна площа лісових розсадників під посівами різних порід у Чорноголівському лісництві – 0,3 га. Найбільшу площу виділено для засіву ялиці білої, трохи менше – дуба звичайного та клена-явора, а також для інших порід.

За словами лісничого Чорноголівського лісництва Павла Гоєра, гірські умови лісництва передбачають трудомісткий ручний спосіб посіву. Зберегти посадковий матеріал і примножити його – це щоденна копітка праця, що передбачає боротьбу з бур’янами, хворобами та шкідниками, які знищують ліс.

«Процес вирощування молодого лісу включає в себе ряд важливих завдань, а саме: посів насіння, догляд за сходами, полив, рихлення ґрунту та інше. Лише на третій рік сіянці досягають необхідних розмірів і маленькі деревця тільки тоді можна висаджувати на спеціально підготовлених площах вирубок. Завдяки тому навесні поточного року лісництвом проведений повний комплекс весняних лісокультурних робіт, у відповідності та з дотриманням агротехніки, створення і вирощування лісових культур.

Цьогорічні сходи у розсадниках обіцяють бути хорошими та стійкими. Доглянуто якісно також саджанці у шкілці на 2 сотинах. Усе робиться для того, щоб на наступні весняні кампанії лісництво мало власний посадковий матеріал. Це стосується також і декоративних дерев та кущів», – каже лісничий.

«Якщо не будеш любити  свою роботу, ліс і свій край, то дерево ніколи не виросте. А по наших лісових масивах видно, що лісівники добре дбають про «зелені легені». Технологія така, що аби саджанці добре прижилися, у перший рік створення лісових культур їх потрібно обробити 4-5 разів. І кожному буку потрібно з сапкою низенько вклонитися, щоб він набрався сили і виріс сильний. Не встигнеш кожну рослинку руками обняти – пропаде праця багатьох людей, які заготовляли лісове насіння, вирощували сіянці, саджанці, готували ґрунт під посадку, садили тендітні одно, дворічні рослинки в землю», – резюмує директор ДП «Велікоберезнянське ЛГ» Ольга Олень.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.