НПП «Зачарований край» закликає всіх відзначити Всесвітній День Землі!

Відповідь працівників ДП ‘Великобичківське ЛМГ’ на ситуацію яка сталася навколо останніх подій в лісгоспі
16.03.2016
НПП «Зачарований край» закликає всіх 19 березня приєднатися до Години Землі!
16.03.2016

НПП «Зачарований край» закликає всіх відзначити Всесвітній День Землі!

Напевно, зовсім небагато людей знають, що 20 березня людство відзначає Всесвітній День Землі. Це свято придумали для того, щоб кожен з нас звернув увагу на проблеми нашої планети, насамперед, екологічні.

Напевно, зовсім небагато людей знають, що 20 березня людство відзначає Всесвітній День Землі. Це свято придумали для того, щоб кожен з нас звернув увагу на проблеми нашої планети, насамперед, екологічні.
НПП «Зачарований край» долучається до всіх природолюбів та екологів світу і закликає наших співвітчизників замислитися над майбутнім нашої планети! Нищення лісів, шкідливі викиди в атмосферу, забруднення річок та озер призводять до загибелі численних тварин та рослин, побачити які тепер можна лише в Червоній книзі.
З розвитком сучасних технологій ми стали нещадно використовувати ресурси нашої Землі, витрачати і споживати їх, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.
Тому група американських активістів та студентів ще в 1970 році організували екологічну акцію з метою привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися у день весняного рівнодення, який в залежності від календаря, випадає на 20-е або 21-е березня.
У 2009 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення відзначати День Землі в рамках всього світу. Мета була досить банальна, але надзвичайно важлива: охороняти екологічну систему, дбати про природу, яка виростила все живе.
У рамках Всесвітнього дня Землі сформувався проект, який назвали Маршем парків. До нього приєдналася і Україна. У цей день прийнято організовувати роботи в заповідниках і парках, де є реліктові рослини, що знаходяться на межі зникнення.
Щороку до відзначення дня Землі долучається адміністрація НПП «Зачарований край». У ці дні працівники Парку допомагають учням шкільних лісництв долучатися до природоохоронних акцій, проводять факультативні лекції на тему: «Збережемо природу разом», що дає можливість зрозуміти просту річ: відповідальне і дбайливе ставлення до навколишнього середовища продовжить і наше життя. Такі заходи користуються особливою популярністю у дітей.
Директор НПП «Зачарований край» І.М. Піняшко звертається до керівників навчальних закладів та всіх небайдужих співвітчизників підтримати природоохоронні заходи, щоб привернути увагу громадськості до проблем екології. Щоб врятувати Землю, потрібно робити корисні речі:
– прибирати сміття після відпочинку в лісі та Національному парку «Зачарований край»;
– економно витрачати воду і папір;
– користуватися безпечними для екології транспортом і технікою;
– нехай кожен посадить не менше одного дерева в рік або зробить гарний квітник під вікнами власного будинку;
– проводити бесіди з дітьми про дбайливе ставлення до флори і фауни краю.
Пам’ятаймо, що Земля – це неоціненний дар, подарований нам природою, це – наш спільний дім, тож берегти її – наш священний обов’язок. У 2016 році Всесвітній День Землі припадає на 20 березня.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух у силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!

Коментарі вимкнені.