НПП «Зачарований край» відвідають учасники Академічних днів дикої природи-2016

Для вирощування продуктивних та стійких насаджень у лісовому господарстві розпочали використовувати наноматеріали
06.06.2016
На Сумщині обговорили питання фінансування лісової галузі, збільшення площі лісів та переходу на альтернативні види палива
06.06.2016

НПП «Зачарований край» відвідають учасники Академічних днів дикої природи-2016

Можливо, лише окремі люди, причетні до збереження та захисту природи у тому стані, яка вона була первісною, знають про European Wilderness Society – Європейське товариство дикої природи – провідну пан-європейську організацію дикої природи, основною метою якої є визначення, промоція та управління у сфері дикої природи та старовікових лісів Європи. Одним із основних напрямків роботи товариства є проведення сертифікації дикої природи відповідно до Європейського Стандарту якості дикої природи та системи аудиту  (European Wilderness Quality Standard and Audit System, EWQA), в результаті якої європейські природні території отримують низку порад щодо належного управління відповідною дикою природою.

Задля вивчення та збереження справжньої дикої (Wilderness) природи, Європейський парламент 3 лютого 2009 року прийняв спеціальну резолюцію, згідно якої утверджено План Wilderness і Wildland, який включає 24 рекомендовані дії щодо керування охоронних природо-заповідних територій.

Європейське товариство дикої природи надає допомогу, консультує, навчає управляти, визначає та підтримує незайману природу,  щоб зберегти і захистити її для майбутніх поколінь. Для цього щороку проводяться Академічні дні дикої природи (Wilderness Academy Days) по вивченню та обміну передовим досвідом у сфері дикої природи.

Цього року  Академічні дні дикої природи будуть проходити в Ужгороді з 5 по 7 жовтня. Це є унікальна подія європейського масштабу! Основна увага буде приділена презентаціям за наступними темами:

  • Старовікові букові ліси: загрози і можливості.
  • Сталий туризм в Карпатах: Збереження дикої природи завдяки туризму.
  • Вивчені уроки щодо EWQA: виклики і рекомендації на майбутнє.
  • Дикі річки: наступний рубіж.
  • Україна: Збереження природи між пострадянським пре-європейським законодавством в Україні.
  • Відсутність управління вогнем в зоні ядра дикої природи: можливо чи ні?
  • Wilderness освіта рейнджерів Європі: кращі практики.

Під час проведення Академічних днів дикої природи, згідно прогами, усі учасники відвідають НПП «Зачарований край»,  адже старовікові букові ліси «Зачарованого краю» сертифіковані в 2015 році, відповідно до європейського стандарту якості Європейського товариства дикої природи.

Експертам та фахівцям Академічних днів дикої природи 2016 цікаво буде побачити унікальну природу «Зачарованого краю», яка характерна значним біорізноманіттям з його великою кількістю червонокнижних та рідкісних видів, неповторним оліготрофним сфагновим болотом Українських Карпат «Чорне багно» та насолоджуватися незайманими буковими пралісами – спонтанно сформованими екосистемами, де представлені різні вікові групи та фази розвитку деревостану, і які до сьогодні залишаються недоторканими і неповторними.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.