НПП «Зачарований край» про Міжнародний день по зменшенню небезпеки лих

Буря у тячівських лісах повикорчувала дерева
13.10.2017
Лісівники проти браконьєрів
13.10.2017

НПП «Зачарований край» про Міжнародний день по зменшенню небезпеки лих

Щороку 13 жовтня за ініціативи ООН (засновано 22 грудня 1989 року) відзначається Міжнародний день зі зменшення небезпеки лих. Стихійне лихо – екстремальне явище природи катастрофічного характеру, що приводить до раптового порушення нормальної діяльності людей. Характерними рисами стихійного лиха є його непередбачливість і неможливість своєчасного попередження. Від стихійних лих – ураганів, повеней, цунамі, землетрусів, смерчів, пожеж, виверження вулканів, посух, снігових лавин, зсувів ґрунту тощо, щороку страждають понад чверть мільярда людей. За статистикою жінки і діти під час лих гинуть у 14 разів частіше, ніж чоловіки.
Разом з тим, найбільш уразливими групами є інваліди, люди похилого віку і корінні народи. За останні тридцять років кількість стихійних лих збільшилась втричі і наслідки від них стають все більш руйнівними.
Цьогорічною темою Міжнародного дня зі зменшення небезпеки стихійних лих є наступне гасло: «Будинок, безпечний будинок: підвищення стійкості до стихійних лих, зниження кількості переміщених осіб».
Торік Управління Організації Об’єднаних Націй з питань зменшення небезпеки лих запустило кампанію «Сендайська сімка» (за назвою японського міста Сендаї, де 18 березня 2015 року була підписана Сендайська рамкова програма зі зниження ризику лих на 2015–2030 рр.). Кампанія зосереджена на реалізації семи цілей, головною з яких є скорочення кількості смертельних випадків у результаті стихійних лих. Кампанія покликана підвищити рівень обізнаності щодо ефективних заходів у царині зниження небезпеки лих. В рамках кампанії «Сендайська сімка» уряди, місцева влада, громади, організації громадянського суспільства, заклади системи ООН мають нагоду на міжнародному, регіональному і національному рівні поділитися знаннями і досвідом у питаннях зниження небезпеки лих.
В Україні щороку виникають тисячі надзвичайно складних ситуацій природного і техногенного характеру, внаслідок яких гине велика кількість людей, а матеріальна шкода сягає кількох мільярдів гривень. Сьогоднішня ситуація у державі щодо небезпечних природних явищ, аварій і катастроф характеризується як дуже складна. Тенденція зростання кількості природних і, особливо, – техногенних надзвичайних ситуацій, складність цих наслідків змушують розглядати їх як серйозну загрозу безпеці людей, суспільству та навколишньому середовищу, а також стабільності розвитку економіки країни.
Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих – це не свято. Це – настрой на особливо важливу роботу в усіх державах світу – щоб не було стихійних лих.

Коментарі вимкнені.